Перші знімки James Webb будуть опубліковані 12 липня

Перші повноцінні знімки, зроблені космічним телескопом James Webb (JWST), будуть опубліковані 12 липня. Про це йдеться у повідомленні на сайті NASA.

JWST був запущений у грудні 2021 року. За цим був тривалий та дуже складний процес підготовки телескопа до спостережень. Спочатку JWST розгорнув свій теплозахисний екран та дзеркало. Потім інженери приступили до вирівнювання сегментів дзеркала телескопа, калібрування та охолодження його наукових інструментів. На все це знадобилося майже пів року. Але, нарешті, підготовчі роботи практично завершилися і JWST готовий приступити до виконання своєї наукової програми.

Перші знімки James Webb

Що саме буде зображене на перших знімках JWST? Учасники проєкту поки що тримають це у секреті. Відомо, що цілі для знімання входять до списку об’єктів, затвердженого задовго до запуску телескопа. За словами вчених, при їх виборі вони намагалися дотримуватися принципу, за яким перші знімки JWST повинні продемонструвати весь потенціал інструментів телескопа та його технічні можливості.

Тестові знімки, які були зроблені інструментами телескопа James Webb після завершення фокусування . Джерело: NASA/STScI

Крім того, самі вчені до кінця не можуть бути впевненими, як саме виглядатимуть перші знімки телескопа. Звісно, ​​JWST вже отримав кілька тестових зображень. Але зараз йдеться про «повноколірні» знімки, які охоплюють весь спектр спостережних здібностей JWST (телескоп здатний знімати в частині видимого та інфрачервоного діапазонів), а також спектроскопічних даних. Лише коли телескоп передасть зібрану інформацію, астрономи дізнаються, які саме деталі він може побачити.

Після публікації перших зображень, JWST розпочне виконання своєї наукової програми. Перший рік спостереження телескопа вже розписаний між різними науковими установами. Нагадаємо, що недавно NASA назвала дві перші екзопланети, які вивчить JWST: це лавовий світ 55 Рака е та суперземля LHS 3844 bc.

Ви також можете почитати про чотири наземні телескопи, які будуються та зможуть конкурувати з JWST за своїми характеристиками.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine