Perseverance став свідком рою «пилових дияволів»

NASA відправила марсохід Perseverance до марсіанського кратера Єзеро, щоб спробувати знайти ознаки життя на планеті в минулому. Перебуваючи у дельті стародавньої висохлої річки, зонд став свідком сотень енергійних вихорів, так званих «пилових дияволів». Виявляється, кратер Єзеро, крім потенційного повноводного місця в минулому, зараз є надзвичайно динамічним запиленим регіоном.

Погляд з орбіти на величезний пиловий вихор на Марсі
Погляд з орбіти на величезний пиловий вихор на Марсі. Фото: NASA

«Кратер Єзеро може бути одним із найактивніших джерел пилових вихорів на планеті», — заявив учений NASA Мануель де ла Торре Хуарес, який працює над місією Perseverance.

Аерокосмічна адміністрація нещодавно опублікувала кадри цих потужних пилових вихорів, які активно переміщуються у кратері. При цьому «пилові дияволи» одночасно кружляють як поблизу марсохода, так і на червоних пагорбах на задньому плані.

Щодня повз марсохід проходить не менше чотирьох таких вихорів. Вони утворюються, коли земля стає теплішою, нагріваючи повітря. Висхідні потоки підіймаються, а холодніші — опускаються, що створює вертикальну циркуляцію повітря.

Проте вихори на Марсі можуть бути набагато більшими за земні. Іноді Perseverance помічає сильні пориви вітру, що підіймають гігантські хмари пилу в марсіанське небо. Найбільший одного разу сформував масивну хмару, що покрила площу 4 км2. Під час деяких сезонів відбуваються планетарні пилові бурі, які охоплюють весь Марс. Розуміння того, як активні пилові бурі виникають у кратері Єзеро, може допомогти команді передбачити ці неприємні погодні явища.

Нагадаємо, що пил є серйозною проблемою для апаратів із сонячними панелями. Наприклад, зонд inSight зараз покритий великим шаром пилу та «доживає» свої останні дні на Червоній планеті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються