Perseverance передав найдетальнішу панораму Марса в історії

Група супроводу місії Perseverance опублікувала нову панораму, на якій можна побачити стародавню річкову дельту в кратері Єзеро. На сьогодні вона є найдокладнішим знімком марсіанської поверхні в історії.

Панорама демонструє численні осадові відкладення, вивчення яких є основною метою місії. Річ у тім, що Марс далеко не завжди був неживою пустелею. 3,5 млрд років тому його поверхнею текли ріки. Одна з них впадала в озеро, що розташовувалося біля кратера Єзеро.

У місці впадіння річки в озеро існувала дельта, де осідали пісок та бруд. Вони сформували потужні шари осадових відкладень. Навіть після того, як клімат Марса змінився і планета втратила більшу частину атмосфери й води, вони, як і раніше, перебувають тут, нагадуючи про ті часи, коли умови на поверхні були сприятливішими.

На думку дослідників, саме річкові дельти є найкращим місцем на Марсі для пошуку слідів стародавнього життя. Perseverance вже провів хімічний аналіз кількох каменів і взяв низку проб. У майбутньому їх планується повернути на Землю за допомогою спільної американсько-європейської місії.

Панорама також демонструє низку інших цікавих деталей. Можна звернути увагу на незвичайні форми багатьох марсіанських каменів. Це пов’язано з вітряною ерозією. За мільярди років вона «обтесала» їх, надавши екзотичного за мірками нашої планети вигляду. На панораму також потрапили сліди, залишені самим Perseverance.

Зображення було отримане камерою Mastcam-Z. Його склали зі 1118 індивідуальних знімків, зроблених у період з 12 по 20 червня. Роздільна здатність становить 2,5 млрд пікселів.

За матеріалами https://mars.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine