Perseverance передав найдетальнішу панораму Марса в історії

Група супроводу місії Perseverance опублікувала нову панораму, на якій можна побачити стародавню річкову дельту в кратері Єзеро. На сьогодні вона є найдокладнішим знімком марсіанської поверхні в історії.

Панорама демонструє численні осадові відкладення, вивчення яких є основною метою місії. Річ у тім, що Марс далеко не завжди був неживою пустелею. 3,5 млрд років тому його поверхнею текли ріки. Одна з них впадала в озеро, що розташовувалося біля кратера Єзеро.

У місці впадіння річки в озеро існувала дельта, де осідали пісок та бруд. Вони сформували потужні шари осадових відкладень. Навіть після того, як клімат Марса змінився і планета втратила більшу частину атмосфери й води, вони, як і раніше, перебувають тут, нагадуючи про ті часи, коли умови на поверхні були сприятливішими.

На думку дослідників, саме річкові дельти є найкращим місцем на Марсі для пошуку слідів стародавнього життя. Perseverance вже провів хімічний аналіз кількох каменів і взяв низку проб. У майбутньому їх планується повернути на Землю за допомогою спільної американсько-європейської місії.

Панорама також демонструє низку інших цікавих деталей. Можна звернути увагу на незвичайні форми багатьох марсіанських каменів. Це пов’язано з вітряною ерозією. За мільярди років вона «обтесала» їх, надавши екзотичного за мірками нашої планети вигляду. На панораму також потрапили сліди, залишені самим Perseverance.

Зображення було отримане камерою Mastcam-Z. Його склали зі 1118 індивідуальних знімків, зроблених у період з 12 по 20 червня. Роздільна здатність становить 2,5 млрд пікселів.

За матеріалами https://mars.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт