В ніч з 1 на 2 серпня американська ракета Antares успішно стартувала в космос. Вона вивела на орбіту корабель Cygnus, який доправить припаси на МКС. Цей старт став останнім для версії носія, яка використовує перший ступінь, побудований в Україні.
Antares успішно стартував
Ракета Antares, збудована компанією Northrop Grumman, успішно стартувала з космодрому на острові Волопс. Сталося це о 3:31 ночі за київським часом 2 серпня (у США ще був вечір 1 серпня). За повідомленням NASA, ракета успішно вивела на орбіту корисне навантаження.
Ця місія має назву NG-19 і є частиною програми комерційних службових місій, яку NASA реалізує разом із кількома компаніями. Вантажний корабель Cygnus везе на космічну станцію 3700 кг різноманітних припасів та допоміжних матеріалів. Цього разу він отримав власне ім’я Laurel Clark на честь астронавтки США, що загинула у катастрофі шатла Columbia.
Очікується, що Cygnus досягне станції та стикується з нею у п’ятницю, 4 серпня. Відбудеться це о 14:54 за київським часом. Ця подія транслюватиметься на офіційному каналі NASA. В якомусь сенсі ця місія стане ювілейною, адже Northrop Grumman вже 10 років відправляє вантажі на МКС за допомогою кораблів цього типу.
Останній старт українського ступеня
Однак для України у цій місії головніше інше. Це остання ракета Antares серії 230. Саме на них використовувалися ступені, які збудовані на українському підприємстві «Південний машинобудівний завод», що розташоване у Дніпрі. Наша країна багато років була надійним партнером Northrop Grumman у пуску цих ракет, однак широкомасштабне вторгнення росії зробило виробництво неможливим.
Тепер Northrop Grumman переходить на виготовлення ракет Antares серії 330. У них використовуватимуться двигуни компанії Firefly Aerospace. Колись її врятував український бізнесмен Макс Поляков, але зараз вона належить американцям. Щоправда, введення цих ракет в експлуатацію затримується.
Як повідомив на пресконференції 30 липня директор Northrop Grumman із космічних запусків Курт Еберлі, раніше вони сподівалися запустити першу ракету серії 330 наприкінці 2024 року, однак тепер їм, вочевидь, доведеться відкласти її старт до літа 2025-го.
Що Cygnus привезе на МКС
Загалом космічний корабель Cygnus привезе на МКС обладнання та матеріали для понад 20 експериментів. Вони стосуватимуться сфери матеріалознавства та датчиків для моніторингу Землі. Також астронавти вивчатимуть методи лікування серцево-судинних регенеративних захворювань, неврологічних і генетичних розладів та дегенеративних захворювань сітківки ока.
Крім того, вантажний корабель привезе на МКС обладнання для експерименту Saffire-VI. Він є частиною серії демонстрацій того, як полум’я поводиться у невагомості. Ця робота надзвичайно важлива для безпеки станції.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine