Спостерігачам сонячного затемнення роздавали небезпечні для зору окуляри

Сонячне затемнення 8 квітня зібрало мільйони спостерігачів по всій Північній Америці. Більшість свідків події спостерігали за тим, як Місяць закриває собою Сонце, через звичайні сонцезахисні окуляри з темним фільтром, на яких помітно перекриття сонячного диска. Утім, не всі спостерігачі знали про приховану небезпеку використання неякісних сонячних фільтрів. Бібліотека у Нью-Джерсі публічно перепросила, коли дізналася, що існують підробні неякісні окуляри для спостереження за сонячним затемненням, які вона розповсюджувала серед відвідувачів.

Спостереження за сонячним затемненням у спеціальних сонячних окулярах із сонцезахисним фільтром. Фото: Alexa Van de Walle
Спостереження за сонячним затемненням у спеціальних сонячних окулярах із сонцезахисним фільтром. Фото: Alexa Van de Walle

У своєму повідомленні на Facebook бібліотека зазначила, що отримані ними окуляри можуть бути підробленими. Зазначалося, що сонцезахисні фільтри були придбані в мережі магазинів Walmart, марковані як «схвалені Американським астрономічним товариством». Однак виявилося, партія могла бути неякісною підробкою, що несе загрозу для зору, оскільки недостатній захист може призвести до серйозних пошкоджень сітківки ока.

Бібліотека рекомендувала уникати використання цих окулярів і перепросила за завдані незручності. Один із коментаторів у Facebook зізнався, що зателефонував у випробувальну лабораторію, але вартість перевірки окулярів на безпеку становила від $1200 до $1500, тому він вирішив сподіватися на краще.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення, яке видно через захисні темні окуляри із фотофільтром. Фото: Unsplash

Відрізнити підроблені окуляри від справжніх складно для споживачів. На початку березня робоча група AAS з питань сонячного затемнення опублікувала попередження про ризик підробки деяких окулярів, помилково маркованих як виготовлені справжніми виробниками. Насправді це були неякісні та дешеві фільтри з Китаю. Департамент охорони здоров’я штату Іллінойс відкликав певні моделі окулярів для спостереження за затемненням, які продавалися на Amazon і в роздрібній мережі.

МешканцІ Нью-Йорку спостерігають за сонячним затемненням
Мешканці Нью-Йорку спостерігають за сонячним затемненням. Фото: PetaPixel

Після закінчення затемнення багато людей почали скаржитися на біль в очах. За даними Google Trends, після події в понеділок кількість запитів на тему «болять очі» та «чому болять очі» значно зросла.

За даними AAS, після сонячного затемнення 2017 року в США та Канаді було зареєстровано близько 100 випадків ретинопатії, пов’язаної з затемненням.

Молодь спостерігає за сонячним затемненням
Молодь спостерігає за сонячним затемненням. Фото: Unsplash

Раніше ми повідомляли про те, як уникнути пошкодження зору під час спостереження сонячного затемнення.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Космічні туристи Blue Origin потрапили у пастку після польоту
Комети врізалися в Уран і Нептун щогодини впродовж мільйона років
Запуск Starliner знову відклали. Коли він полетить у космос, наразі невідомо
Дно Світового океану відчуло потужний удар сонячного спалаху
Російський супутник назвали загрозою для американського апарата
Супутник ICEYE вивчив танення антарктичного льодовика
Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів
Кольори інших світів: ESA опублікувала дивовижні знімки телескопа Euclid
Порятунок у міжзоряному просторі: Voyager 1 відновив передачу наукових даних
Космічний телескоп James Webb вперше вивчив внутрішню будову екзопланети