Вчені вивчили молоді зорі у Малій Магеллановій Хмарі. Ця карликова галактика дуже схожа на ті зоряні системи, що існували 10 млрд років тому. Тож, дослідники отримали уявлення, як процеси народження світил проходили в ті часи.
Новонароджені зорі у Малій Магеллановій Хмарі
Мала Магелланова Хмара — це невелика неправильна галактика, що є супутником Чумацького Шляху. Нещодавно астрономи з Осакського університету в Японії опублікували дослідження, присвячене вивченню новонароджених зір у цій системі.
Особливу увагу дослідників привернула молода зоря Y246. Вона випускала потужні потоки молекул газу одразу у двох протилежних напрямках. За даними досліджень швидкість їх сягала 54 тис. км/год.
Такі потоки є звичайним явищем для молодих зір Чумацького шляху. Вважається, що вони пригнічують гравітаційне стискання протозір, що дозволяє їм виростати до більших розмірів. Але у Малій Магеллановій Хмарі цей процес спостерігали вперше.
Зореутворення у ранньому Всесвіті
Мала Магелланова Хмара цікава тим, що у ній дуже мало елементів, важчих за гелій. Це називається низькою металічністю. 10 млрд років тому такими були більшість галактик. Вчені припускають, що в таких умовах зореутворення може відбуватися якось не так, як у сучасних галактиках.
Серед усіх реліктів тієї далекої епохи Мала Магелланова Хмара є найближчим до Землі. Це робить її зручним об’єктом для дослідження. І новонароджені світила у ній свідчать, що процеси зореутворення, які відбувалися у Всесвіті декілька мільярдів років тому мало відрізнялися від сучасних.
За матеріалами: phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine