NOAA занепокоєне впливом перешкод на його роботу

Головна організація США, яка відстежує погоду, NOAA, занепокоєна своєю залежністю від певних частот радіодіапазону. Інші державні та приватні користувачі створюють у них дедалі більше перешкод, і ця установа розмірковує над тим, що з цим робити.

NOAA досліджує Землю за допомогою своїх супутників
NOAA щомісяця складає кліматичні карти в масштабах усієї планети. Джерело: NOAA

NOAA розв’язує проблему радіоперешкод

Національне управління з дослідження атмосфери та океану США, або ж NOAA, — це дещо більше, ніж просто вчені-метеорологи, які намагаються передбачити погоду. На Сполучені Штати щорічно налітають урагани, тож постійний моніторинг того, що відбувається в Атлантичному океані, є задачею майже на одному рівні з обороною країни.

Саме тому NOAA вже не одне десятиліття є одним із найбільших у США операторів супутників для спостереження за Землею. Однак останнім часом ця організація все частіше стикається з проблемою перешкод у тому спектрі радіочастот, який вона звикла використовувати.

Річ у тім, що численні урядові та приватні організації все більше використовують ті самі частоти. Для подолання наслідків цього NOAA проводить низку заходів. Насамперед організація шукає компанії для розробки технічного рішення, яке б дозволило передавати дані в умовах перешкод.

Особливо їх цікавить передача даних у шифрованому цифровому форматі. Вона дійсно може подолати проблему перешкод шляхом передачі даних пакетами. Однак розробка такої системи має відбуватися разом із військовими, які є одними з головних споживачів даних NOAA. Тож організація проводить із ними консультації з цього приводу.

Що заважає працювати вченим?

Першопричиною усіх негараздів NOAA є продаж державними органами регулювання США частот, якими звикли користуватися у цій організації. Особливо інтенсивно цей процес ішов за часів президентства Дональда Трампа. Тоді метеорологи намагалися оскаржити це рішення у судовому порядку, але боротьбу програли.

Однак зі зміною господаря у Білому Домі проблема нікуди не зникла. Мобільні оператори змагаються за прямий супутниковий зв’язок. Тож ідея ширшої комерціалізації частотного діапазону все ще актуальна.

Зараз у космічній сфері точиться складна боротьба за те, хто і як може використовувати різні хвилі. Вона тим більш суперечлива, що ті ж військові, які більше за всіх зацікавлені у безперебійній роботі супутників NOAA, водночас активно залучають приватні компанії до оборонної діяльності.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю
«Чортова отрута»: китайська ракета з токсичним паливом упала в населеній місцевості
У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»
Рекордно віддалений квазар виявився дивовижно нормальним
Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати