Просто про складне | Несекретні матеріали про НЛО

Як відомо кожному прихильнику теорії змов, уряди різних країн світу й особливо США приховують від нас правду про непізнані літаючі об’єкти (НЛО). Проте, поки всі шукають секретні матеріали, ми підготували для вас низку абсолютно несекретних фактів про явища, про які ви досі могли нічого не знати.

На цій картинці ви бачите типове НЛО
На цій картинці ви бачите типове НЛО

1. Хто придумав цей термін?

Термін «НЛО» означає «непізнані літаючі об’єкти». Цей термін позначає геть усе, що літає, але при цьому зрозуміти, що це, одразу не вдається. Потім такий об’єкт може виявитися таємним літаком, птахом, ворожим зондом, пластиковим пакетом, хмаринкою чи чимось зовсім загадковим. Але сам по собі термін не означає якогось містичного чи позапланетного походження об’єкта.

Вперше термін «НЛО» застосував у 1951 році Едвард Джеймс Руппельт. Він був інженером та офіцером американських ВПС і, серед іншого, брав участь у програмі «Синя книга», метою якої було розібратися у тому, що ж це літає в американському небі.

2. Коли люди вперше спостерігали НЛО?

Однак дивні об’єкти в небі люди бачили задовго до того, як Руппельт вперше застосував термін «НЛО». Повідомлення про них можна знайти навіть у середньовічних хроніках. До XX століття це були одиничні випадки, на які ніхто особливо не звертав уваги. Масовими вони стали під час Другої світової.

Але й тоді увага до них була обмеженою. Справжня істерія розпочалася тільки 1947 року, коли пілот приватного літака Кеннет Арнольд повідомив, що бачив 9 об’єктів, схожих формою на серпи, які у польоті здійснювали дивні рухи, наче блюдця, які кинули вздовж поверхні води. Тобто вони підстрибували.

Проте журналісти неправильно зрозуміли Арнольда і подумали, що самі об’єкти мали форму блюдець. Так термін «літаюча тарілка» потрапив у ЗМІ, й відтоді більшість НЛО, які бачать люди, мають таку форму.

3. Чи мають НЛО якесь пояснення?

Щорічно люди бачать у небі сотні та тисячі непізнаних літаючих об’єктів. Проте з часом для абсолютної більшості з них знаходяться цілком земні пояснення. Велика частка припадає на астрономічні та атмосферні явища. Чимало НЛО також виявляються літаками, гелікоптерами, аеростатами та дронами.

Зазвичай залишається 5–10 відсотків від загального числа спостережень, для яких немає пояснення. Однак і це не завжди означає, що в цих випадках відбувалося щось неприродне. Просто часто для ідентифікації об’єкта не вистачає даних про те, що саме відбувалося.

4. Що таке «Зона 51»?

У штаті Невада розташований об’єкт, який офіційно називається аеропортом Хомі, але більшості людей відомий під назвою «Зона 51». Нібито саме так його назвали в одному з документів часів В’єтнамської війни.

З 1955 року і по сьогодні аеропорт Хомі є абсолютно секретним об’єктом американських ВПС. І, відповідно до популярних теорій змови, саме тут зберігаються уламки збитих НЛО, а то і тіла інопланетян.

Проте є абсолютно земна причина засекреченості цього місця. Саме тут проводилися випробування висотних літаків-розвідників U-2 та SR-71 та літака-невидимки F-117.

5. Чому НЛО зникли з американських секретних документів?

У сучасних документах американських військових знайти термін «НЛО» неможливо. Але це не означає, що вони втратили до них інтерес чи тотально все засекречують. Навпаки, саме зараз ці дослідження мають найглобальніший характер за всі останні десятиліття та відкриті настільки, наскільки це дозволяє ситуація.

У Пентагоні офіційно створили ціле управління AARO, яке збирає відомості про всі незрозумілі речі, які відбуваються в небі, вивчає їх і навіть випускає звіти, які частково є відкритими. Чому їх неможливо відкрити повністю, стало зрозуміло, коли у 2023 році частина «неідентифікованих повітряних явищ», як тепер називають НЛО, виявилися китайськими безпілотними аеростатами, які щось вивчали на території США за допомогою «наукової» апаратури.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine