MAVEN «оживив» Марс в ультрафіолеті

На нових ультрафіолетових знімках, якими поділилася NASA, Марс зовсім не схожий на себе, і це неймовірно красиво. Замість звичної для нас запиленої Червоної планети, ці два ультрафіолетові знімки, зроблені космічним апаратом NASA MAVEN у липні 2022 та січні 2023 років, демонструють четверту планету від Сонця у пурпурових, яскраво-зелених, блідо-червоних, винних та плямистих морських відтінках.

MAVEN
Місія NASA MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN) отримала приголомшливі краєвиди Марса на двох ультрафіолетових знімках, зроблених у різних точках вздовж орбіти планети. Авторство: NASA/LASP/CU

Звичайно, ці кольори не відповідають тим, які ми бачимо у реальному житті, оскільки ультрафіолетові промені невидимі для неозброєного ока. Щоб відтворити Марс в ультрафіолетовому спектрі, NASA використала спеціальну обробку зображень для штучного розфарбування планети. Вчені віднесли ці кольори до певних довжин хвиль в ультрафіолетовому спектрі, щоб вивчити унікальні особливості планети, й результати вразили.

MAVEN
Космічний апарат MAVEN показав Марс в ультрафіолеті. Авторство: NASA/LASP/CU

На цих фотографіях фіолетовий колір означає атмосферний озон планети, а хмари й серпанок у небі передані синім або білим. Марсіанська поверхня пофарбована у відтінки бежевого і зеленого або підфарбована так, щоб відтворити більший контраст і деталізацію, згідно з даними NASA.

Вчені NASA сподіваються, що ці приголомшливі знімки допоможуть їм зрозуміти розріджену атмосферу планети та її захопливе минуле.

MAVEN
Космічний апарат MAVEN показав Марс в ультрафіолеті. Авторство: NASA/LASP/CU

NASA запустила MAVEN у листопаді 2013-го. Наступного року космічний апарат вийшов на орбіту та розпочав свою місію з вивчення тонкої атмосфери планети й того, як вона втратила значну її частину в минулому через сонячний вітер і випромінювання Сонця. І ми раді, що апарат досі надсилає приголомшливі знімки та дивує нас новими науковими відкриттями.

Раніше ми повідомляли про те, як гігантський сонячний спалах запалає полярним сяйвом на Марсі.

Також нещодавно Європейське космічне агентство опублікувало новий глобальний портрет Марса, який був складений зі знімків, зроблених камерою HRSC, встановленою на борту космічного апарата Mars Express.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху