Наземні лазери обстрілюватимуть космічне сміття на орбіті Землі

У Японії група науковців працює над інноваційною системою, яка використовує лазерні промені, випущені з Землі, для знищення космічного сміття. Збільшення обсягу космічних залишків на орбіті становить серйозну загрозу для супутників та пілотованих об’єктів, таких як Міжнародна космічна станція та китайська «Тяньгун».

Космічне сміття в уявленні художника. Джерело: Spacejunk3D, LLC

Космічне сміття, яке складається з відпрацьованих частин ракет та списаних супутників, стає ще більшою загрозою при зіткненні на великій швидкості, утворюючи менші фрагменти, які можуть завдати значної шкоди обладнанню на орбіті та навколишньому просторі. Його накопичення може навіть призвести до ланцюгової реакції — синдрому Кесслера.

Компанія EX-Fusion з Осаки, яка веде розробку лазерної технології для очищення космосу, уклала співпрацю з австралійським підрядником EOS Space Systems, який володіє технологією виявлення космічного сміття. Згідно з інформацією від Nikkei Asia, компанія сподівається розмістити потужний лазер в обсерваторії EOS Space біля столиці Австралії Канберри та використовувати його для ураження фрагментів сміття діаметром менш ніж 10 см, що обертаються навколо Землі.

EX-Fusion
План EX-Fusion полягає в побудові лазерів на поверхні Землі для уповільнення швидкості космічного сміття, щоб воно згоріло в атмосфері. Зображення: Ex-Fusion

Цей метод передбачає уповільнення космічного сміття до такої швидкості, що воно почне знижуватися та, врешті-решт, згорить при входженні в атмосферу Землі. Важливо зазначити, що EX-Fusion використовує твердотільні лазери, які «зупиняють» об’єкти на орбіті, що рухаються на великій швидкості, на відміну від теплових, які часто застосовуються в сучасних лазерних системах.

Хоча точність і потужність технології ще потребують вдосконалення, перевагою є можливість виконання роботи безпосередньо на Землі. Інші підходи до розв’язання проблеми космічного сміття включають лазер на супутнику від компанії Sky Perfect JSAT, спрямований на перенаправлення сміття так, щоб воно згоріло в атмосфері. Крім того, існують ідеї використання космічних магнітів та гарпунів для цієї мети.

Раніше ми повідомляли про те, що українцям розповіли про небезпеку космічного сміття.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії