Навколоземний астероїд Камоалева може справді бути шматком Місяця

Один із небагатьох відомих квазісупутників Землі, а саме 100-метровий астероїд Камоалева (469219), став об’єктом пильної уваги науковців. Цей астероїд тривалий час зберігає свою динаміку. Його орбіта надзвичайно схожа на земну, а спектр відбиття нагадує місячні силікати, що вказує на його можливе походження з поверхні Місяця.

Квазісупутники Землі
Квазісупутники Землі. Ілюстрація: Unshplash

У 2021 році група вчених з Університету Аризони вперше висунула гіпотезу, що Камоалева може бути уламком Місяця. Інша наукова команда з того ж університету виявила можливий механізм, який міг допомогти зрозуміти цю подію всього за два роки після відкриття астероїда.

Моделювання рідкісної можливості

У своєму новому дослідженні вчені використовували чисельне моделювання для вивчення динамічної еволюції частинок, які були викинуті з різних точок поверхні Місяця з різною швидкістю. Вони намагалися визначити ймовірність того, що одна з таких частинок могла потрапити на орбіту, схожу на Камоалева. Така можливість є вкрай рідкісною, оскільки фрагменти Місяця, які можуть відокремитися від системи Земля-Місяць, зазвичай надто енергійні, аби залишити цю орбіту.

Камооалева
Орбіта астероїда Камоалева. Зображення: Wikipedia

Моделювання вказує, що деякі з цих фрагментів можуть дійсно досягти подібної орбіти, й Камоалева може бути одним із таких уламків, що виникли внаслідок зіткнення з Місяцем кілька мільйонів років тому.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Механіка зіткнень

Рену Малхотра, професор планетарних наук і один із ведучих авторів статті, розповів: «Деякі фрагменти від удару об поверхню Місяця дійсно можуть вилетіти в космос та приземлитися на Землю у вигляді метеоритів. Однак невелика частина може уникнути гравітації Місяця і Землі й обертатися навколо Сонця, як і інші навколоземні астероїди. Наше чисельне моделювання підтверджує, що Камоалева може належати до цієї маленької категорії об’єктів, які перебувають у навколоземній орбіті».

Камооалева
Орбіта астероїда Камоалева. Зображення: Wikipedia

Результати цього дослідження можуть допомогти розкрити більше інформації про навколоземні об’єкти, які потенційно представляють небезпеку для Землі. Детальніше вивчення астероїда Камоалева та визначення його походження з конкретного місячного кратера може надати цінну інформацію про механіку зіткнень у космосі.

Раніше ми детально розповідали про астероїди та малі тіла.

За матеріалами arizona.edu.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів