Наука і мистецтво: світлини James Webb з’явилися на поштових марках

Поштова служба США (USPS) оголосила про випуск нової серії марок Priority Mail Express, на яких зображені захопливі космічні світлини, зроблені JWST. Цей телескоп, який був запущений у грудні 2021 року, визначається як найпотужніший та найсучасніший у світі. З його допомогою астрономи отримали неймовірні зображення, які розкривають таємниці далеких галактик та інших об’єктів у космосі.

James Webb
Марки на честь James Webb. Ілюстрація: NASA

Одна з марок містить знамениту фотографію Стовпів Творіння, зроблену приладом MIRI (середньо-інфрачервоний інструмент) на борту James Webb. Цей регіон розташований у величезній Туманності Орла і віддалений приблизно на 6500 світлових років від Землі. Зображення демонструє стовпи газу і пилу, які оточують зорі й формуються протягом тисячоліть.

Інша марка представляє зображення Космічних скель у туманності Ети Кіля, яке було зроблене камерою NIRCam (камера ближнього інфрачервоного діапазону) на борту James Webb. Ця туманність розташована приблизно за 7600 світлових років від Землі. На світлині видно нові зоряні розплідники та численні окремі зорі, що додає загадковості та привабливості космічному простору.

Priority Mail Express
Поштова служба США випустила марку Priority Mail Express 22 січня 2024 року, висвітлюючи зображення Стовпів Творіння з космічного телескопа James Webb. Ілюстрація: USPS

Науковці та астрономи висловлюють захоплення від роботи космічного телескопа і визнають його важливий внесок у розвиток астрономії. Нікола Фокс, помічниця адміністратора Управління наукових місій NASA, зауважила, що JWST — це ідеальне поєднання науки, техніки та мистецтва. Вона підкреслила, що телескоп розкриває найбільші таємниці космосу за допомогою захопливих зображень, які він фіксує.

Фокс також зазначила, що серія марок із зображеннями телескопа James Webb дозволяє людям по всій країні мати власну світлину дивовижних відкриттів у космосі. Ці марки стають своєрідною візитівкою у руках громадян, що нагадує їм про їхню участь у революційній новій ері в астрономії.

James Webb
Поштова служба США випустила марку Priority Mail Express 22 січня 2024 року, висвітлюючи зображення туманності Кіля з космічного телескопа James Webb. Ілюстрація: USPS

Важливою особливістю цього випуску є те, що це вже друга серія марок, видана на честь космічного телескопа. Перший набір був представлений у серпні 2022 року, практично одразу після того, як NASA оприлюднила перші знімки, зроблені JWST. Це свідчить про великий інтерес громадськості до досліджень космосу та провідних технологій, що дозволяють вивчати таємниці Всесвіту. Нова серія марок стає не лише об’єктом колекціонування, а й засобом поширення захоплення та інтересу до науки.

Раніше ми повідомляли про те, як перше фото James Webb перетворили на галактичну сукню.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine