На першому фото James Webb знайдений прихований скарб

Завдяки провідним інструментам космічного телескопа James Webb вчені NASA уважніше роздивились одне з найпривабливіших зображень обсерваторії. Те, що вони там знайшли, їх сильно здивувало.

NGC 3324,
Зображення Космічних скель, регіону на краю гігантської газоподібної порожнини в NGC 3324, зроблене камерою NIRCam на борту James Webb. Фото: NASA, ESA, CSA, STScI

Астрономи спрямували інфрачервоні інструменти James Webb на так звані Космічні скелі в масивній туманності Кіля, а точніше — на зоряне скупчення NGC 3324. Отримані зображення були в першій серії спостережень, які ми побачили ще в липні. Але тепер дослідники провели глибший аналіз даних і виявили на знімках цілий урожай новонароджених зір на рідкісній стадії розвитку.

Телескоп Hubble також спостерігав цей куточок Всесвіту в минулому. Але інфрачервоні прилади James Webb дозволили вперше роздивитись крізь хмари пилу та газу, щоб виявити потужні струмені матерії, що вириваються з молодих світил.

Детальний аналіз NGC 3324
Детальний аналіз NGC 3324

«Подібні джети вказують на найцікавіший етап процесу раннього зореутворення. Вони існують лише протягом короткого проміжку часу, коли протозоря активно збільшується, поглинаючи навколишній матеріал», — пояснив дослідник Натан Сміт з Університету Аризони.

Вікно раннього активного процесу зореутворення становить лише кілька тисяч років із кількох мільйонів, необхідних зорі для повного формування. Це схоже на те, як Hubble дозволив нам спостерігати за зоряною «дитячою кімнатою», але James Webb відчинив двері цієї кімнати, щоб детальніше роздивитись, як ростуть і розвиваються новонароджені зорі. Дослідники кажуть, що це відкриття може започаткувати нову еру розуміння того, як утворюються такі зорі, як наше Сонце, і як це випромінювання впливає на розвиток найближчих планет.

Раніше ми повідомляли про те, що James Webb показав найдетальніше фото Стовпів Творіння після збою.

За матеріалами Monthly Notices of the Royal Astronomical Society

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine