Наступник James Webb шукатиме інопланетне життя у Всесвіті

NASA розкрила подробиці про багатомільярдного наступника свого революційного космічного телескопа James Webb (JWST) — проєкту, пріоритетним завданням якого буде пошук життя на планетах, схожих на Землю. Він стартуватиме на початку 2040-х років.

NASA Habitable Worlds
Приблизний вигляд майбутньої обсерваторії NASA Habitable Worlds. Проєкт запланований до запуску у 2040-і роки. Зображення: Центр космічних польотів NASA Goddard

Під час зустрічі Американського астрономічного товариства на цьому тижні директор відділу астрофізики NASA Марк Клемпін повідомив робочу назву проєкту — Habitable World Observatory (HWO). Про це повідомляє Science.

Ремонт та модернізація за участю роботів

Як і JWST, HWO обертатиметься у точці Лагранжа L2 навколо Сонця, що приблизно за 2 млн км від Землі. Водночас обсерваторія буде спроєктована з урахуванням недоліків James Webb. Наприклад, HWO можна буде модернізувати та ремонтувати спеціальними роботами. Тобто, у разі необхідності космічні ремонтні зонди зможуть відвідати обсерваторію, щоб оновити або відремонтувати її ключові компоненти.

Вибір головного дзеркала

Поки HWO перебуває на стадії проєктування, тому інженери та вчені вирішують, як побудувати головне дзеркало космічної обсерваторії. Наразі є кілька пропозицій щодо цього. Або це буде односегментне 4-метрове дзеркало, яке використовуватиме телескоп HabEx (2035 рік), або багатосегментне 15-метрове на прикладі LUVOIR (2039 рік). Відповідно до звіту, HWO, швидше за все, стане чимось середнім між цими пропозиціями й матиме поєднання технологій, натхненних обома телескопами.

Зручний для Конгресу

На щастя, якщо зробити HWO придатним для обслуговування та модернізувати, як космічний телескоп NASA Hubble, це може дати вченим певний простір і гнучкість у його розробці. Наприклад, сегменти дзеркал можна буде додавати, збільшуючи спостережний потенціал обсерваторії. Це також може зробити її більш зручною для Конгресу США, що є критично важливим, враховуючи бюджетні обмеження NASA та труднощі із забезпеченням фінансування під час 20-річної розробки JWST.

Але перед запуском HWO агенція спершу запустить обсерваторію Nancy Grace Roman Space Telescope, яка займатиметься пошуком темної енергії та екзопланет. За планом це має відбутися приблизно у 2027 році.

Раніше ми повідомляли про те, що James Webb отримав деталізоване зображення планети за межами Сонячної системи.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine