Наступник телескопа Hubble пройшов першу перевірку зору

Інженери компанії L3Harris Technologies провели перший оптичний тест дзеркал космічного телескопа Roman. Перевірка показала, що вони направляють світло на наукові інструменти з високою точністю.

Оптична система телескопа Roman. Джерело: NASA/Chris Gunn

Космічний телескоп Roman призначений для спостереження великомасштабних структур Всесвіту та дослідження впливу темної матерії на галактики. Інше завдання місії — пошук і отримання прямих зображень екзопланет.
Те, наскільки успішно Roman впорається з цими завданнями, залежатиме від ефективності роботи його оптики, ключовим компонентом якої є дзеркала. Загалом Roman має десять дзеркал, головне з яких має діаметр 2,4 метра. Воно забезпечить телескопу можливість отримувати зображення зі схожою деталізацією, як у знаменитого Hubble.
Раніше кожне з дзеркал Roman вже проходило індивідуальні випробування, але тепер інженери вперше перевірили, як вони працюватимуть разом. Їм знадобився місяць, щоб правильно вирівняти та розташувати їх. Тест показав, що дзеркала можуть спрямовувати світло на наукові прилади Roman з необхідною точністю.

Перевірка оптичної системи телескопа Roman. Джерело: NASA/Chris Gunn

Але це лише перший крок. Надалі Roman повинен буде пройти серію вібраційних та акустичних тестів. Інженери порівняють результати вимірювань, до та після цих випробувань, щоб переконатися, що оптика витримає сильну тряску та інтенсивні звукові хвилі, які виникнуть під час запуску. За цим відбудеться фінальна перевірка в кріогенній камері, яка необхідна, щоб зрозуміти, як дзеркала поведуться в умовах космічного простору.

Наразі запуск Roman заплановано на кінець 2026, першу половину 2027 року. Телескоп буде виведений ракетою Falcon Heavy на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2, де повинен буде пропрацювати не менше п’яти років.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску