Наступна спроба пуску SLS відбудеться не раніше 27 вересня

NASA назвала дату нової спроби пуску надважкої ракети SLS. Тепер його призначили на 27 вересня.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA-J. Kowlsky

Нагадаємо, що попередня спроба пуску SLS зірвалася через витік водню. Його джерело — у порожнині швидкороз’ємного з’єднання, через яке здійснюється заправлення баків ракети. Після цього керівники місії вирішили замінити негерметичний елемент з’єднання прямо на стартовому майданчику, щоб заощадити час та дати можливість запустити SLS під час наступного балістичного вікна.

Ще недавно NASA називала 23 вересня як нову дату пуску SLS. Але тепер організація вирішила переглянути ці плани й дати більше часу на ремонт ракети. Потім інженери заправлять SLS, щоб підтвердити усунення негерметичності. Згідно з новим графіком, ця операція відбудеться у період з 17 по 21 вересня.

Якщо тест підтвердить успішність ремонту, наступна спроба пуску SLS відбудеться 27 вересня із запасним пусковим вікном 2 жовтня. Щоправда, для цього NASA також знадобиться дозвіл від підрозділу Космічних сил США SLD 45 (Space Launch Delta 45). Він відповідає за безпеку на мисі Канаверал і сертифікує використання системи аварійного припинення польоту — зарядів, які підірвуть ракету, якщо вона почне відхилятися від встановленої траєкторії.

Термін сертифікації системи аварійного припинення польоту SLS минув 6 вересня. Якщо SLD 45 відмовиться його продовжувати, SLS доведеться повернути у Будівлю вертикального збору для переустановлення зарядів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine