Програма NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) запропонувала дуже амбітну ідею висадки космічного апарата на поверхню Плутона, яка деяким може здатися навіть божевільною.

Посадка на Плутон є вкрай непростим завданням. При розробці місії виникають два головні питання: як зонд буде сповільнюватись під час наближення до карликової планети та який апарат використовуватиметься для спуску на його поверхню? Відповіддю на перше запитання є аерогальмування. Плутон має вкрай розріджену атмосферу, що підтвердила місія New Horizons у 2015 році. Проте її щільності цілком достатньо для ефективного гальмування космічних апаратів.

Після повітряного гальмування і зниження швидкості з 14 км/с до кількох десятків метрів на секунду орбітальний апарат скине спусковий модуль, який має торкнутися поверхні Плутона. І тут NIAC пропонує відповідь на друге запитання — стрибаючий зонд. Інженери все частіше пропонують використовувати стрибаючі моделі посадкових апаратів, оскільки вони краще підходять для умов розріджених атмосфер та космічних об’єктів зі слабкою гравітацією, аніж гелікоптери чи ровери на колесах.


Стрибаючий зонд зможе переміщуватися поверхнею затяжними стрибками, виконуючи наукові дослідження на різних ділянках Плутона, включаючи геоморфологічні дослідження та хімічний аналіз на місці. У звіті NIAC описано п’ять основних наукових цілей місії, серед яких вивчення поверхневої геоморфології та проведення хімічного аналізу.
Спочатку дата запуску місії була запланована на 2029 рік. Проте цей термін наразі здається занадто оптимістичним. Місія потребуватиме гравітаційної підтримки від Юпітера, і наступне потенційне вікно запуску може відкритися у 2042 році. Це означає, що апарат досягне Плутона в 2050-х роках. Такий пізній запуск, ймовірно, є єдиний можливий для цієї місії, тож нам доведеться чекати майже 30 років, щоб побачити, чи вдасться її реалізувати.
Іноді божевільні ідеї потребують терпіння, і лише час покаже, чи вистачить його команді місії, щоб втілити цю амбіційну мрію.
Раніше ми розповідали 12 цікавих фактів про Плутон.
За матеріалами universetoday.com