Літак на Титані та трубопровід на Місяці: 14 неймовірних ідей дослідження космосу 

NASA обрала кілька нових концепцій експериментальних космічних технологій, які теоретично можуть бути реалізовані у далекому майбутньому. Програма NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) зупинилася на 14 цікавих проєктах, які, на думку космічної агенції, заслуговують на подальше дослідження. У той час як одні можуть залишитись на етапі цікавої концепції, інші навіть зможуть назавжди змінити дослідження космосу.

Програма NASA NIAC надасть кожній із 14 дослідницьких груп гранти на суму 175 тисяч доларів для подальшого розвитку їхніх амбітних ідей. «Дослідження допоможуть NASA визначити, чи зможуть ці футуристичні ідеї закласти основу для майбутніх можливостей дослідження космосу та забезпечити чудові нові місії», — сказав Майкл Лапойнте, керівник програми NIAC, повідомляє NASA.

TitanAir

TitanAir
Проєкт TitanAir з дослідження атмосфери та озер на Титані

Серед усіх концепцій, три виділяються найбільше. Першим привернув увагу проєкт TitanAir від планетолога Квінна Морлі з Planet Enterprises. Ідея Квінна полягає у створенні літака, який може плавати по метанових озерах Титана. Найважливіше те, що TitanAir може збирати рідкі зразки з річок, озер і океанів на супутнику Сатурна. NASA вже планує свою місію Dragonfly, щоб досягти Титана в 2030-х роках.

Лазерна рушійна установка

Лазерна рушійна установка
Лазерна рушійна установка від Артура Давояна з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі

Іншою цікавою концепцією є ідея побудови рушійної установки, яка розроблена доцентом Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Артуром Давояном. Система базується на технології легких вітрил для транспортування космічних кораблів з корисним вантажем Сонячною системою та у міжзоряний простір. Він використовує гранульований пучок мікроскопічних надшвидкісних частинок, що приводять у рух лазери, щоб пересувати космічні кораблі. За словами Давояна, така рушійна система може доправляти корисні вантажі у зовнішні частини Сонячної системи менш ніж за рік. А за три роки установка допоможе кораблю подолати відстані, що в 100 разів перевищують відстань від Землі до Сонця.

Трубопровід кисню на Місяці

Lunar Resources
Трубопровід кисню на Місяці від Lunar Resources

Пітер Каррері з Lunar Resources у Х’юстоні запропонував місячний трубопровід для транспортування кисню, видобутого з льоду. Концепція буде використана для майбутніх місій NASA Artemis, і вона була запропонована у відповідь на поточні плани космічної агенції щодо транспортування кисню до майбутньої колонії на Місяці. Концепція Каррері забезпечить постійний доступ до кисню для місячних поселенців і різко скоротить витрати на транспортування.

Раніше ми повідомляли про ТОП-5 найамбітніших космічних проєктів NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine