NASA профінансувала систему позаземного будівництва на $57 мільйонів

Позаземна будівельна система проєкту Olympus нещодавно отримала значне фінансування. NASA виділила техаській компанії ICON 57,2 млн доларів. Проєкт Olympus цієї компанії  дозволить людству в майбутньому будувати аванпости на Місяці та Марсі з використанням ґрунту та каміння.

ICON Olympus
Ілюстрація проєкту ICON місячної будівельної системи Olympus на Місяці. Зображення: ICON

Компанія запустила проєкт Olympus 2020 року. ICON запевняє, що їхні технології здатні допомогти астронавтам побудувати критично важливу інфраструктуру, як-от посадкові майданчики, дороги й житло на Місяці та Марсі. ICON уже створив свого роду прототип — імітацію надрукованого на 3D-принтері середовища для існування на Червоній планеті під назвою Mars Dune Alpha, який NASA використовуватиме для підготовки астронавтів до довготривалих місій.

На що підуть гроші?

Нещодавно оголошений контракт NASA, наданий через програму дослідження інновацій малого бізнесу агентства, допоможе ICON вдосконалити свої технології та процедури. Компанія планує використати гроші, щоб дізнатися, як місячний ґрунт, або реголіт, поводиться під впливом гравітації. Фахівці використовуватимуть змодельовані та реальні зразки, отримані місіями Apollo.

Project Olympus
Місячна інфраструктура, побудована системою будівництва Project Olympus від ICON, разом із кораблем SpaceX Starship на задньому плані. Уявлення художника. Зображення: ICON

Інтерес NASA до систем позаземного будівництва не є несподіванкою. Завдяки своїй програмі Artemis аерокосмічна адміністрація планує створити базу для довгострокової присутності людини на Місяці та навколо нього до кінця 2020-х років.

ICON є піонером у використанні провідних будівельних технологій на Землі. Наприклад, 2018 року компанія побудувала перший повністю надрукований будинок на 3D-принтері. Відтоді вона створила чимало таких будинків у США та Мексиці.

Раніше ми повідомляли про те, що Китай підтвердив намір висадити людей на Місяць.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine