NASA видала нагороди за розробку проєкту місячного ядерного реактора

NASA та Міністерство енергетики США обрали три компанії, які отримають контракти на розробку проєкту перспективного космічного ядерного реактора. У майбутньому вона може бути залучена для забезпечення потреб програми Artemis.

Ядерный реактор
40-кіловатний ядерний реактор на Місяці. Ілюстрація: NASA

Наприкінці минулого року NASA оголосила про початок вивчення можливості використання невеликого ядерного реактора для забезпечення енергією майбутньої місячної бази. Незабаром після цього аерокосмічна адміністрація закликала американські компанії надати концепти перспективних силових установок, здатних працювати на поверхні Місяця протягом десяти років та виробляти до 40 кВт електроенергії.

Після вивчення всіх наданих варіантів, NASA та Міністерство енергетики США обрали для подальшої реалізації три найбільш перспективні проєкти, розроблені наступними підприємствами:

  • Lockheed Martin. Компанія об’єднає свої зусилля з BWXT та Creare.
  • Westinghouse. Компанія поєднає свої зусилля з Aerojet Rocketdyne.
  • IX (Спільне підприємство Intuitive Machines and X-Energy). Компанія об’єднає свої зусилля з Maxar та Boeing.

Кожен із переможців отримає річний контракт на суму 5 млн доларів на подальше опрацювання своїх проєктів. У майбутньому один із них може бути обраний для реального польоту на Місяць у рамках програми Artemis з метою демонстрації можливостей космічних ядерних силових установок.

Нагадаємо, що недавно NASA вперше зуміла повністю заправити ракету SLS.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine