Згідно з новим звітом групи експертів аерокосмічної галузі, NASA переживає критичний етап свого існування, адже майбутнє космічної агенції опинилося під загрозою. Документ під назвою NASA at a Crossroads («NASA на роздоріжжі»), підготовлений Національними академіями наук, інженерії та медицини на замовлення Конгресу, описує серйозні проблеми організації.
Одна з основних проблем — відтік фахівців. NASA втрачає своїх найкращих інженерів через вихід на пенсію або перехід до приватного сектору, де пропонують вищі зарплати. Незважаючи на успіхи, як-от запуск телескопа James Webb, інші місії, наприклад, повернення зразків із Марса, були відкладені, що дає можливість Китаю обігнати США у космічній сфері.
У звіті на понад 200 сторінок представлені рекомендації експертів із різних галузей, включно з представниками SpaceX, Планетарного товариства та університетів. Основний висновок: NASA надто зосереджена на короткострокових завданнях і не має стратегічного плану на майбутнє.
Колишній генеральний директор Lockheed Martin Норман Огустін і один з авторів звіту зазначив, що агенція часто ігнорує менш помітні, але важливі аспекти, які визначатимуть її успіх у майбутньому. Через брак ресурсів і талантів NASA все частіше співпрацює з приватними компаніями, але ці партнерства не завжди ефективні. Наприклад, коли компанія Boeing не змогла забезпечити безпечне повернення астронавтів на Землю на своєму кораблі Starliner, NASA довелося звернутися до SpaceX по допомогу.
Огустін також зазначив, що агенції буде важко залучити інноваційних інженерів, адже більшість із них не хоче працювати лише наглядачами за іншими.
Адміністратор NASA Білл Нельсон, який активно підтримує співпрацю з приватним сектором і занепокоєний космічними перегонами з Китаєм, зазначив, що звіт відповідає нинішнім планам організації щодо забезпечення майбутньої інфраструктури та технологій. Проте деякі експерти вважають, що його оцінка може бути занадто оптимістичною на тлі реальних проблем NASA.
Раніше ми повідомляли про те, як Лабораторія реактивного руху звільнила 8% свого штату.
За матеріалами The Washington Post