NASA відпрацювала виїзд місяцехода VIPER

NASA опублікувала відеозапис, який демонструє нове випробування місяцехода VIPER. У його межах інженери відпрацювали з’їзд апарата з посадкової платформи на місячну поверхню.

Технічне влаштування та основні завдання VIPER

VIPER є першим місяцеходом, побудованим NASA. Його довжина та ширина становлять 1,5 м, висота — 2,5 м, маса — 450 кг. Апарат буде здійснювати рух за допомогою чотирьох коліс. Його максимальна швидкість становитиме 0,72 км/год. Для отримання енергії VIPER оснастять сонячними батареями, здатними генерувати 450 Вт. Накопичена протягом місячного дня енергія буде використовуватися для того, щоб не дати апарату замерзнути під час довгої місячної ночі. Тривалість роботи мобільної лабораторії має становити щонайменше 100 днів.

Місяцехід VIPER (концепт). Джерело: NASA/Daniel Rutter

Основне завдання VIPER — вивчення місячного ґрунту з метою визначення кількості водяного льоду, що міститься в ньому. Місяцехід має здійснити посадку на західній околиці 73-кілометрового кратера Нобіле. Він розташований поблизу південного полюса супутника і його дно ніколи не освітлюється Сонцем.

Для пошуку водяного льоду місяцехід буде використовувати бур, що дає змогу отримувати зразки з глибини до метра, і три наукові інструменти. Детектор нейтронів NSS допоможе виявити місця ймовірного залягання льоду, спектрометри MSolo та NIRVSS — визначити хімічний склад реголіту. VIPER також стане першим місяцеходом, на який встановлять фари для роботи в умовах поганої освітленості.

Інтенсивні тести NASA

Ключем до успіху місії є здатність VIPER долати різні перешкоди на місячній поверхні та рухатися в місцях зі складним рельєфом. Щоб на практиці перевірити, з чим може впоратися ровер, його прототип проходить серію інтенсивних випробувань, спрямованих на визначення межі його можливостей. У їхніх рамках VIPER уже пройшов справжню смугу перешкод, а інженери протестували всі «найгірші» сценарії його висадки, включно з випадками високого крену та крутого спуску.

Наступним кроком стали тести з’їзду місяцехода з посадкової платформи на поверхню. Інженери знову перевірили низку можливих сценаріїв із різними кутами нахилу рампи.

Фахівці NASA вже розпочали виготовлення льотного екземпляра VIPER. Його запуск заплановано на 10 листопада 2024 року. Ровер буде відправлений до Місяця ракетою Falcon Heavy. Для висадки VIPER на південний полюс буде використана, побудована компанією Astrobotic, платформа Griffin.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір