NASA схвалила місію для вивчення екзосфери

Національна аерокосмічна адміністрація США затвердила попередній дизайн та дату запуску місії GLIDE (Global Lyman-Alpha Imager of the Dynamic Exosphere). Це рішення дасть команді інженерів можливість розпочати розробку деталізованого фінального дизайну апарата та розпочати виготовлення його компонентів.

Взаємодія сонячного вітру із земною екзосферою в уявленні художника. Джерело: NASA

GLIDE стане першою спеціалізованою місією, призначеною для дослідження екзосфери — зовнішнього шару земної атмосфери, що в переважно складається з украй розрідженого іонізованого водню. Він утворюється внаслідок руйнування під дією сонячного світла молекул метану та води. Внутрішня межа екзосфери пролягає на висоті 500—1000 км над земною поверхнею, а найвіддаленіші шари розташовані далі за орбіту Місяця. Саме ця частина земної атмосфери найбільше взаємодіє з сонячним вітром і звідси відбувається витік (дисипація) її частинок у міжпланетний простір.

Дані GLIDE дозволять вченим краще зрозуміти фундаментальну фізику земної атмосфери й те, як вона реагує на зміни космічної погоди. Своєю чергою це покращить нашу здатність передбачати вплив сонячної активності на Землю.

GLIDE запустять 2025 року за допомогою ракети Falcon 9. «Компанію» йому становитиме зонд IMAP, призначений для вивчення сонячного вітру та визначення меж геліосфери. Після відокремлення від ракети GLIDE здійснить переліт у точку Лагранжа L1 системи Сонце-Земля, розташовану на відстані 1,5 млн км від нашої планети. За словами розробників місії, з цієї позиції він зможе оглядати практично всю земну екзосферу.

Ви також можете дізнатися про плани NASA припинити експлуатацію МКС після 2030 року.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine