NASA протестувала камери зонда Lucy

14 лютого зонд Lucy зробив серію калібрувальних зображень, використовуючи чотири камери видимого діапазону. Знімки підтвердили відповідність інструментів заявленим характеристикам.

Камери зонда Lucy

Зонд Lucy був запущений 16 жовтня 2021 року. Метою місії є троянські астероїди на юпітеріанській орбіті. За час своєї 12-річної космічної подорожі автоматичний розвідник має вивчити щонайменше вісім малих тіл Сонячної системи.

Сфотографовані Lucy ділянки неба. Червоний контур відповідає полю зору камери T2CAM, синій — MVIC, жовтий — L’LORRI. Джерело: SwRI

У листопаді 2021 року зонд уже зробив кілька пробних знімків, але нова серія тестів була набагато масштабнішою. Цього разу інженери використали чотири камери видимого діапазону. Йдеться про такі інструменти:

  • Дві камери T2CAM (Terminal Tracking Cameras). Вони мають широке поле огляду і будуть використовуватися для автоматичного наведення Lucy на астероїди та відстеження правильної орієнтації апарата.
  • MVIC (Multicolor Visible Imaging Camera) — скануюча камера високої роздільної здатності, здатна робити кольорові та панхроматичні зображення.
  • L’LORRI (Long-Range Reconnaissance Imager) — вузькокутна монохроматична камера високої роздільної здатності, яка зможе зробити найдетальніші знімки поверхні астероїдів. Варто зазначити, що MVIC і L’LORRI є допрацьованими версіями камер, які встановлені на зонді New Horizons.

Тестове знімкування

Загалом під час тестів Lucy провів знімкування 11 ділянок зоряного неба. Вивчивши зображення, інженери NASA підтвердили, що параметри камер зонда відповідають заявленим. Так, камері L’LORRI вдалося зафіксувати зорі в 50 тисяч разів тьмяніші за ті, що можна побачити неозброєним оком.

Тестовий знімок MVIC. У правій нижній частині можна побачити характерну пляму. Це туманність Розетка. Джерело: NASA/Goddard/SwRI

Водночас у тестах не брали участь два інших інструменти Lucy — інфрачервоний спектрометр LEISA та прилад для вимірювання температури L’TES. Для їхньої перевірки потрібна наявність небесного тіла на невеликій відстані від Lucy. Найближча подібна подія відбудеться 16 жовтня 2022 року. Того дня зонд виконає перший із двох гравітаційних маневрів на околицях Землі. Вони необхідні для того, щоб надати йому достатньої швидкості для досягнення троянських астероїдів.

Тестовий знімок камери L’LORRI. Джерело: NASA/Goddard/SwRI

Зазначимо, що Lucy — не єдиний апарат, який прямує на зустріч з малими тілами Сонячної системи. Так, уже у вересні цього року апарат DART протаранить астероїд Діморф. Ця подія буде сфотографована камерою Gecko, яка побудована компанією Dragonfly Aerospace, що належить українському підприємцю Максу Полякову.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine