NASA просить допомоги добровольців у дослідженні Юпітера

Більшість свіжих зображень Юпітера були зроблені зондом Juno, що перебуває на орбіті навколо газового гіганта з 2016 року. Завдяки космічному апарату ми можемо милуватися неймовірно красивою атмосферою Юпітера, яка водночас є науковою загадкою. Щоб її розгадати, вчені запрошують усіх охочих допомогти науці, визначаючи атмосферні особливості планети через вивчення даних Juno.

Юпітер
Добровольців просять знаходити вихори у юпітеріанських хмарах. Фото: Unsplash

Проєкт, заснований вченими з Університету Міннесоти разом із NASA, отримав назву Jovian Vortex Hunter. Його ідея полягає у класифікації різних типів хмар Юпітера з точки зору їхньої форми та розмірів.

Що потрібно знайти?

Добровольців просять знаходити певні особливості юпітеріанських хмар з величезного каталогу світлин, що «упіймав» JunoCam. Особливий інтерес становлять вихори — хмари круглої чи еліптичної форми, що нагадують гігантські земні урагани.

Область Юпітера, заповнена вихорами
На 22-му витку Juno навколо Юпітера апарат зазнімкував область, заповнену вихорами. Вченим необхідно створити каталог цих бур, щоб зрозуміти, як вони формуються. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS/SwRI/Ramanakumar Sankar

«Зображень настільки багато, що нашій невеликій команді знадобилося б кілька років, щоб вивчити їх усі. Нам потрібна допомога громадськості, щоб визначити, на яких зображеннях є вихори, де вони знаходяться і як з’являються», — сказав керівник проєкту Раманакумар Санкар.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Орбіта Juno
Орбіта Juno

У проєкті використовується платформа Zooniverse для видачі зображень, які потім вивчають добровольці для виявлення вихорів. Після заповнення дані можна використовувати як для наукового аналізу, так і для навчання алгоритму роботі з ідентифікацією ознак, який на даному етапі з таким завданням справляється гірше за людину.

Не бійтеся помилятися

При цьому людям «дозволяється» помилятися. Вчені знайшли користь у процесі припущення помилок добровольцями. Якщо у когось виникнуть труднощі з ідентифікацією або різні добровольці розходяться в думках — це вже є важливими даними для дослідників.

«Якщо в однієї людини виникають проблеми з категоризацією зображення, можливо, в інших теж. Це може вказувати на те, що ми знайшли щось нове чи унікальне», — пояснив Санкар.

Для того, щоб взяти участь у проєкті, ви можете зайти на сайт Jovian Vortex Hunter.

Нагадаємо, що раніше ми складали список із 12 цікавих фактів про Юпітер.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів