NASA просить допомоги добровольців у дослідженні Юпітера

Більшість свіжих зображень Юпітера були зроблені зондом Juno, що перебуває на орбіті навколо газового гіганта з 2016 року. Завдяки космічному апарату ми можемо милуватися неймовірно красивою атмосферою Юпітера, яка водночас є науковою загадкою. Щоб її розгадати, вчені запрошують усіх охочих допомогти науці, визначаючи атмосферні особливості планети через вивчення даних Juno.

Юпітер
Добровольців просять знаходити вихори у юпітеріанських хмарах. Фото: Unsplash

Проєкт, заснований вченими з Університету Міннесоти разом із NASA, отримав назву Jovian Vortex Hunter. Його ідея полягає у класифікації різних типів хмар Юпітера з точки зору їхньої форми та розмірів.

Що потрібно знайти?

Добровольців просять знаходити певні особливості юпітеріанських хмар з величезного каталогу світлин, що «упіймав» JunoCam. Особливий інтерес становлять вихори — хмари круглої чи еліптичної форми, що нагадують гігантські земні урагани.

Область Юпітера, заповнена вихорами
На 22-му витку Juno навколо Юпітера апарат зазнімкував область, заповнену вихорами. Вченим необхідно створити каталог цих бур, щоб зрозуміти, як вони формуються. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS/SwRI/Ramanakumar Sankar

«Зображень настільки багато, що нашій невеликій команді знадобилося б кілька років, щоб вивчити їх усі. Нам потрібна допомога громадськості, щоб визначити, на яких зображеннях є вихори, де вони знаходяться і як з’являються», — сказав керівник проєкту Раманакумар Санкар.

Орбіта Juno
Орбіта Juno

У проєкті використовується платформа Zooniverse для видачі зображень, які потім вивчають добровольці для виявлення вихорів. Після заповнення дані можна використовувати як для наукового аналізу, так і для навчання алгоритму роботі з ідентифікацією ознак, який на даному етапі з таким завданням справляється гірше за людину.

Не бійтеся помилятися

При цьому людям «дозволяється» помилятися. Вчені знайшли користь у процесі припущення помилок добровольцями. Якщо у когось виникнуть труднощі з ідентифікацією або різні добровольці розходяться в думках — це вже є важливими даними для дослідників.

«Якщо в однієї людини виникають проблеми з категоризацією зображення, можливо, в інших теж. Це може вказувати на те, що ми знайшли щось нове чи унікальне», — пояснив Санкар.

Для того, щоб взяти участь у проєкті, ви можете зайти на сайт Jovian Vortex Hunter.

Нагадаємо, що раніше ми складали список із 12 цікавих фактів про Юпітер.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії