NASA просить допомогти у розв’язанні проблеми утилізації відходів для польоту на Марс

NASA планує відправити експедицію на Марс у наступному десятилітті. Однак для її реалізації перед аерокосмічною адміністрацією стоїть безліч перешкод, які необхідно подолати. Одне з витань, здавалося б, побутове, але, як виявилося, дуже проблематичне. Проблема настільки серйозна, що NASA заручилася підтримкою громадськості. На краудсорсинговому сайті HeroX запустили конкурс Waste to Base: «Завдання перетворення відходів на основні матеріали: стійке перероблення в космосі».

NASA
Макет космічної капсули «Оріон» NASA в Х’юстоні, яка буде перевозити чотирьох астронавтів у далеких космічних місіях на Місяць, астероїд або Марс. Фото: ALAMY

У межах конкурсу громадськості пропонується розв’язати завдання щодо проблеми утилізації відходів під час польоту на Марс. Конкурс триватиме до 15 березня 2022 року. До цього часу учасники мають подати своє інженерне рішення про те, як із користю повторно використовувати побутові відходи, «перетворюючи» їх на корисні предмети для місії.

Чотири види відходів, з якими NASA найбільше прагне боротися: звичайне сміття, фекалії, пінопластове упакування та вуглекислий газ, що видихається астронавтами. Аерокосмічна адміністрація передбачає, що корисні продукти можуть бути паливом або сировиною для 3D-принтерів.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Waste to Base
Логотип конкурсу Waste to Base

Будь-яка подорож на Марс триватиме як мінімум два, а то й три роки. Отже, поповнювати запаси для екіпажу буде неможливо. Натомість астронавтам доведеться жити максимально скромно, економічно використовуючи будь-який доступний ресурс. NASA прагне розробити надійну «екосистему матеріалів», щоб під час місії екіпаж міг споживати менше та переробляти більше.

На момент публікації новини 62 команди та 752 особи висловили зацікавленість у вирішенні цього завдання. Оцінка робіт триватиме приблизно місяць, а переможці будуть оголошені 26 квітня 2022. Учасники, які запропонують найкорисніші ідеї, отримають приз у розмірі 24 тисяч доларів.

Раніше ми розповідали, чому людство досі не підкорило Марс.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів