NASA побачила кумедну «усмішку» Сонця: фото

Здається, наша зоря сприймає фразу «Сонце нам усміхається» надто буквально. Обсерваторія сонячної динаміки (SDO) NASA зробила кумедний портрет Сонця, на якому наше світило має два темні ока, круглий ніс та щасливу усмішку. 

Сонячна посмішка
Сонячна усмішка. Фото: SDO

«Зараз вилетить пташка! Сьогодні обсерваторія сонячної динаміки NASA зафіксувала «усмішку» Сонця. Ці темні плями, які видно в ультрафіолетовому світлі, є областями, де швидкий сонячний вітер виривається у космос», — так прокоментувала знімок NASA.

Рада наукових і технологічних закладів Великої Британії втрутилася з переробленою версією зображення, яке перетворює наше світило на гелловінського гарбуза.

Спостереження SDO

SDO була запущена 2010 року і відтоді постійно перебуває в космосі та стежить за діяльністю Сонця. Обсерваторія використовується для вивчення космічної погоди та відстеження спалахів на світилі. NASA SDO фотографує Сонце кожні 12 секунд у 10 різних довжинах хвиль ультрафіолетового світла. Майже щодня цього року на зорі відбувалися спалахи та викиди корональної маси, деякі з яких мають найпотужніші виверження.

Ці темні області в зовнішній атмосфері випромінюють заряджені частинки, котрі можуть викликати геомагнітні бурі, коли досягають Землі. Така космічна погода становить загрозу для функціонування наших орбітальних супутників.

Сонячна загроза в «усмішці»

«Усміхнене обличчя» Сонця насправді становить певну небезпеку для Землі, оскільки ці ділянки посилають потужний потік сонячного вітру. Існує ймовірність того, що сильна сонячна буря днями може вразити нашу планету через потік заряджених частинок, що виходить від цієї «усмішки».

Небезпека сонячних вітрів, які вражають магнітосферу Землі, може призвести до пошкодження радіомереж і перешкод GPS, що насправді позначиться на роботі звичайних людей.

Раніше ми повідомляли про 12 цікавих фактів про Сонце.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine