«Народний супутник» бачить все!» — заява ГУР

Головне управління розвідки України оприлюднило заяву про те, що з вересня 2022 року його можливості багаторазово виросли завдяки супутнику, купленому Благодійним фондом Сергія Притули. Завдяки йому ЗСУ знищили ворожої техніки на мільярди доларів.

Розвідникам супутник дуже подобається
Розвідникам супутник дуже подобається. Джерело: ГУР МО

Супутник робить свою справу

Супутник компанії ICEYE, який з минулого року належить Україні, набагато полегшив роботу з виявлення ворожої техніки та підрозділів і допомагає планувати наступальні операції. Про це у своєму повідомленні розповіло Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Супутник у серпні минулого року разом із правом використовувати за можливості кілька подібних до нього апаратів компанії ICEYE придбав Благодійний фонд Сергія Притули на гроші, пожертвувані людьми.

Супутник оснащений радаром із синтезованою апертурою (SAR). Завдяки цьому він може отримувати зображення поверхні землі з високою роздільною здатністю вдень і вночі за будь-яких погодних умов. Про те, як ефективно він дозволяє виявляти приховану ворожу техніку, свого часу розповідав міністр оборони України Олексій Резніков.

Як ГУР оцінює роботу супутника

Нині ж своїми враженнями від роботи супутника вирішило поділитися ГУР. У повідомленні сказано, що завдяки наявності цього розвідувального апарата ефективність їхньої роботи з вересня 2022 року зросла у багато разів.

«Маскування московитської техніки, складів БК та ПММ фактично нівельовані можливостями «народного супутника» — для роботи з ним не важливі ані погода, ані час доби. Результати вражають: за пів року використання отриманих завдяки космічному апарату розвідданих Україна перетворила на брухт російську військову техніку, вартістю мільярди доларів, не кажучи про скупчення ворожої (тимчасово) живої сили, а також об’єкти воєнної логістики.

Співробітники ГУР МО України відзначають особливу роль «народного супутника» для планування і реалізації важливих та вкрай очікуваних воєнних операцій України та вкотре висловлюють вдячність усім українцям, хто допоміг з ICEYE», — сказано у повідомленні розвідників.

За матеріалами www.facebook.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію