Резніков: підтримка з космосу дає результати на полі бою

Міністр оборони України заявив, що застосування супутників ICEYE дає свої результати на полі бою. Тільки за два перші дні роботи він допоміг виявити та знищити російської техніки на суму більшу, ніж коштувала його купівля.

Міністр оборони вважає застосування супутників на війні надзвичайно ефективним
Міністр оборони України Олексій Резніков. Джерело: bbc.com

Результати роботи українського супутника

Міністр оборони України Олексій Резніков опублікував у Фейсбуку пост, де розповів про робочу зустріч із волонтером Сергієм Притулою та представниками його відомства і Головного управління розвідки. На ній вони обговорили практичні результати застосування супутника компанії ICEYE у війні з росією.

Міністр назвав купівлю супутника на пожертви населення безпрецедентним проєктом. За його словами, всі сподівання міністерства на посилення засобів космічної розвідки виправдалися. Він подякував команді фонду Сергія Притули за втілення задуму в життя, а українському бізнесменові Максиму Полякову — за дуже важливе сприяння.

За словами Резнікова, супутник надав Збройним силам України важливу перевагу. Адже у росіян таких можливостей наразі немає. І тільки завдяки якості нашої оборони можна здолати супротивника, який переважає нас чисельно.

Україна використовує SAR-супутники

Резніков зазначив, що вже за перші два дні супутник дозволив виявити та знищити близько 60 одиниць ворожої техніки, яка була захована у рослинності. Зроблено це було завдяки застосуванню радара з синтезованою апертурою (SAR), встановленого на супутнику ICEYE. Його радіохвилі здатні проходити крізь деякі перешкоди, а характер відбиття сигналу дозволяє відрізняти металеві предмети від кам’яних.

SAR-супутник компанії  ICEYE
SAR-супутник компанії ICEYE. Джерело: Defence-ua.com

Реалізований проєкт дозволяє дуже швидко доводити інформацію, отриману з супутників, до командувачів військами. Зараз куплений супутник працює над висвітленням подій в Україні постійно, і ще 20 апаратів є змога підключати за потреби.

Які переваги Україні дає застосування супутників

За словами Резнікова, застосування SAR-супутників дає три головні переваги українським військам. Перша полягає у можливості комбінувати їхні зображення з даними оптичних сателітів, зокрема і того, що навесні придбав Макс Поляков. Це особливо стане у пригоді в зимовий період, коли поле бою закриває хмарність та сніг.

Друга перевага полягає у можливості самих українських військових визначати цілі для спостереження. Наразі здійснюється системний моніторинг районів ведення бойових дій на півдні та сході.

Третя перевага полягає у швидкості реагування аналітиків на запити від військових. Росіяни просто не мають змоги оперативно реагувати на здатність ЗСУ визначати їхні позиції.

Насамкінець, міністр подякував волонтерам за підтримку, яка дозволяє доповнити масштабну роботу міністерства із забезпечення армії всім необхідним. За його словами, саме вони допомагають виконувати задачі гнучко. У Міністерства оборони є кілька цікавих ідей, які мають всі шанси стати народними проєктами.

За матеріалами www.facebook.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine