Благодійний фонд Сергія Притули купив супутник для ЗСУ

Благодійний фонд Сергія Притули підписав угоду з компанією ICEYE. Вона надасть Міністерству оборони України повний контроль над одним із її SAR-супутників, який вже знаходиться на орбіті.

Можливості SAR-супутників ICEYE

Компанія ICEYE має сузір’я з 21 супутника, які оснащені радарами із синтезованою апертурою (SAR-радарами). Вони здатні отримувати зображення земної поверхні з роздільною здатністю до 25 см. При цьому, на відміну від традиційних оптичних супутників, апарати з SAR-радарами можуть здійснювати знімання за будь-яких погодних умов та часу доби. Вони здатні пробиватися через хмари, дим, попіл та навіть рослинний покрив.

Знімок кримського мосту, зроблений SAR-супутником ICEYE. Джерело: ICEYE

Іншою важливою перевагою SAR-радарів, є можливість отримати 3D-картинку ландшафту. SAR-супутники можуть локалізувати місця руйнувань та оперативно оцінити зміни обставин у районі бойових дій.

Супутник для ЗСУ

Укладена Благодійним фондом Сергія Притули угода, дає уряду України повний контроль над одним із космічних апаратів ICEYE. Також компанія надасть ЗСУ доступ до свого супутникового угрупування, що дозволить українським військовим отримувати радіолокаційні зображення, критично важливих ділянок фронту з великою частотою оновлення.

Заява Благодійного фонду Сергія Притули з приводу придбання супутника

Угода була реалізована внаслідок пожертвувань, зібраних 22 – 24 червня під час акції «Народний Байрактар», організованої Фондом Притули спільно з блогером Ігорем Лаченковим. Оскільки компанія Baykar безкоштовно надала Україні три безпілотники Bayraktar TB-2, це дало можливість використати 600 млн зібраних гривень на закупівлю супутника.

Сергій Притула в такий спосіб прокоментував угоду:

«На сьогодні ICEYE має найбільш розвинену технологію радарного супутникового знімання. Цей договір — серйозний крок у забезпеченні критичних потреб Українського уряду щодо спостережних даних та суттєвої допомоги нашим Збройним силам».

Також Сергій Притула висловив окремі подяки виконавчому директору ICEYE — Рафалу Моджевському, засновнику EOS Data Analytics — Максу Полякову за допомогу та сприяння, та Міністерству оборони України за надану довіру.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine