Найстаріша людина в космосі: Blue Origin відновлює туристичні польоти

Компанія Blue Origin анонсувала відновлення пілотованих польотів суборбітального корабля New Shepard. Вони були припинені через аварію, що сталася у вересні 2022 року.

Аварія New Shepard

Аварія New Shepard сталася під час місії NS-23. Це був безпілотний політ. На борту корабля було розміщено 36 корисних навантажень, наданих різними комерційними замовниками.

Blue Origin
Пуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard успішно відірвався від стартового столу і почав набирати висоту. Але на 65-й секунді польоту, коли корабель готувався подолати звуковий бар’єр, сталося порушення роботи двигуна. У результаті автоматика активувала систему аварійного порятунку. Вона відокремила капсулу корабля, після чого та здійснила м’яку посадку на парашутах. Що стосується прискорювача, то він розбився. Подальше розслідування встановило, що причиною аварії стало руйнування сопла двигуна BE-3.

Найстаріша людина в космосі

Після завершення розслідування, Blue Origin здійснила один безпілотний пуск New Shepard. Він відбувся у грудні 2023 року і був успішним. Тепер компанія збирається відновити туристичні рейси з пасажирами. 4 квітня Blue Origin назвала імена шести осіб, які найближчим часом здійснять суборбітальний політ і кілька хвилин побувають у космосі.

Екіпаж місії NS-25 (сьомий пілотований політ New Shepard). Джерело: Blue Origin

Із шістки учасників нового польоту New Shepard, найбільшу увагу з боку ЗМІ привернув колишній пілот Ед Дуайт. У 1961 році він став першим темношкірим пілотом, якого розглядали як кандидата в астронавти. Однак Вайт так і не був відібраний NASA. У 1966 році він залишив ВПС США і став скульптором.

Якщо Вайт здійснить політ, він стане найстаршою людиною у світі, яка побувала в космосі. Нинішнім володарем цього титулу є актор Вільям Шетнер. У момент польоту на New Shepard йому було 90 років 6 місяців і 22 дні.

Щодо решти учасників рейсу, то ними стануть: венчурний інвестор Мейсон Ейнджел, французький бізнесмен і філантроп Сільвен Широн, підприємець у галузі програмного забезпечення Кеннет Хесс, бухгалтер на пенсії Керол Шаллер, пілот і засновник оздоровчого центру Гопі Тотакура. У Blue Origin поки що не назвали точної дати рейсу, але очікується, що він відбудеться найближчим часом.

Нагадаємо, що компанія Virgin Galactic, яка є основним конкурентом Blue Origin, вирішила щонайменше на півтора року призупинити всі польоти. Компанія планує використати час, що звільнився, і ресурси для створення нового космоплана Delta.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine