Найбільший у світі літак здійснив новий політ

Літак Roc (Stratolaunch Model 351), що належить компанії Stratolaunch, здійснив свій четвертий політ. Загалом він пробув у повітрі 1 годину 43 хвилини. Максимальна висота, якої було досягнуто в ході польоту, склала 4572 м.

Літак Roc під час польоту. Джерело: Stratolaunch

На даний момент Roc є літаком із найбільшим розмахом крила в історії. Цей показник становить 117,3 м, що більше, ніж у збудованого легендарним Говардом Г’юзом Hughes H-4 Hercules. Довжина повітряного судна складає 73 м, висота — 15 м, його максимальна злітна маса дорівнює 589 тоннам. Завдяки шести двигунам Pratt & Whitney PW4056 платформа зможе підняти до 250 тонн вантажу на своїй зовнішней підвісці.

Roc створювався з метою повітряного запуску вантажів на низьку навколоземну орбіту. Для цього мала використовуватися ракета Pegasus-XL. Літак мав можливість одночасно підняти та запустити до трьох ракет цього типу. У майбутньому Stratolaunch планувала розпочати запуски носіїв своєї власної розробки.

Порівняння Roc та інших літаків-гігантів. Джерело: wikipedia.org

Однак після смерті засновника Stratolaunch Пола Аллена нове керівництво вирішило, що цей проєкт безперспективний. У 2019 році компанія була продана. Нові власники вирішили перепрофілювати величезний літак. Тепер він буде використовуватись як експериментальна повітряна платформа та носій для запуску гіперзвукових апаратів Talon-A. Минулого року Stratolaunch провела висотні тести його макету з метою перевірки аеродинамічних якостей. Наступна модель буде оснащена силовою установкою.

За словами керівництва Stratolaunch, успіх нового польоту став ще одним кроком на шляху до початку експлуатації Roc. В компанії планують досягти операційної готовності літака у другій половині 2023 року.

Ви також можете почитати про те, як SpaceX перетворила невелике американське містечко в аерокосмічний центр.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine