Компанія Northrop Grumman здійснила успішну місію з використанням ракети повітряного старту Pegasus XL. Вона була запущена з літака L-1011 над Тихим океаном, а потім вивела на орбіту супутник Odyssey, призначений для виявлення штучних об’єктів в навколоземному просторі.
Найцікавішим аспектом місії є те, що вона була реалізована в рамках американської програми TacRL (Tactically Responsive Launch). Її головна мета — продемонструвати можливість швидкого виведення на орбіту корисного навантаження на замовлення військових. Це може знадобитися за необхідності аварійної заміни космічного апарату або під час бойових дій. Тому команда інженерів отримала інформацію про характеристики супутника Odyssey і почала готувати його запуск всього за три тижні до дати старту.
Варто відзначити, що це був перший політ Pegasus XL з 2019 року. Останнім часом цей носій не користувався популярністю через високу вартість (близько 40 млн доларів) і низьку вантажопідйомність. Для виводу на орбіту космічного апарату Odyssey була задіяна одна з двох ракет, початково побудованих для повітряної платформи Stratolaunch. Після того, як цей проєкт був закритий, їх купила Northrop Grumman. У компанії сподіваються, що успішний запуск за програмою TacRL дозволить отримати нові військові контракти та продовжити використання ракет Pegasus.
За матеріалами: https://spaceflightnow.com