Найбільший у світі літак-носій Stratolaunch Roc успішно здійснив скидання гіперзвукового випробувального апарата The Talon (Talon-A, або скорочено TA-0). Таким чином компанія довела свою готовність провести справжнє випробування гіперзвукового польоту через кілька місяців.
Випробування відбулося 11 травня. Roc вилетів із повітряно-космічного порту Мохаве у Південній Каліфорнії під час свого 11 випробувального польоту. Talon-A0 кріпився на пілоні під крилом двофюзеляжного літака Roc із розмахом крил 117 м. Прямуючи на захід, найбільший у світі літак скинув The Talon, коли той був біля центрального узбережжя Каліфорнії.
Оскільки тестовий апарат не мав двигуна, щоб розвинути себе до гіперзвукової швидкості, Talon-A0 міг лише виконувати планерні маневри та надсилати телеметричні дані. Перший прототип гіперзвукового апарата також не мав шасі, тому Talon-A0 здійснив імітаційну посадку та зіткнувся з водою після випробувань. Сам літак-носій здійснив посадку в Мохаве через чотири години вісім хвилин після старту.
Кінцева мета проєкту Talon — побудувати багаторазовий гіперзвуковий літак, який зможе перевозити корисні навантаження на швидкості понад 5 М, або в п’ять разів перевищує швидкість звуку. Випробування на швидкості понад 5 М наступного прототипу розпочнуться наприкінці цього літа.
Гіперзвук замість космосу
Мрією засновника компанії Stratolaunch Пола Аллена був космос — запуск ракет із гігантського літака-носія. Для цього аерокосмічна компанія побудувала найбільший у світі за розмахом крил літак Roc, взявши ім’я легендарного птаха з арабських казок. Літак Roc сам став легендою. У рух його приводять шість двигунів від Boeing 747, а сідає він на 28 коліс шасі.
Однак після смерті Пола Аллена у 2018 році Stratolaunch довелося змінити свої плани через фінансові труднощі та забути про космос, повернувшись до тестування гіперзвукових апаратів. Оскільки Virgin Orbit нещодавно подала заяву про банкрутство, схоже, Stratolaunch зробила правильну ставку і тепер прямує до осяйного майбутнього.
Раніше ми повідомляли про історію та перспективи систем повітряного старту.
За матеріалами Ineresting Engineering.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine