ESA тестує найбільшу в світі антену-ретранслятор

Європейська космічна агенція випробовує найбільшу в світі антену-ретранслятор. Її діаметр складає 5 м. Пристрій призначений для калібрування місії з картографування лісів.

Антена-ретранслятор у випробувальній камері
Антена-ретранслятор у випробувальній камері. Джерело:

Найбільший ретранслятор у світі

Випробувальна лабораторія Герца почала тестування найбільшої у світі антени-ретранслятора. Вона належить Європейській космічній агенції (ESA) і має діаметр 5 м. Операція є достатньо складною як із точки зору розміру антени, так і через низькочастотний радіодіапазон, який вона використовує.

Випробування відбуваються у спеціальній камері, де забезпечується відсутність вібрацій і радіоперешкод. Зазвичай у ній випробовують супутники розміром 1,5-2 м. У випадку тестів 5-метрової антени виявилися деякі додаткові особливості цієї камери, які довелося враховувати.

Ретранслятор буде використовуватися для калібрування місії BIOMASS. Ця місія призначена для нанесення на карту всіх лісів на поверхні Землі. За його допомогою буде перевірятися, наскільки якісно сигнал від супутника відбивається від поверхні.

Що таке місія BIOMASS

Супутник BIOMASS мають вивести на орбіту наступного року. Він являє собою відбивач діаметром 12 м, який буде надсилати на землю низькочастотні сигнали та вловлювати їхнє відлуння. Таким шляхом він зможе відстежити кожне дерево на поверхні Землі й буде робити це протягом п’яти років.

Антену, яку зараз тестує ESA, встановлять в Австралії. Вона буде вмонтована у мобільну систему позиціювання всередині захисного екрана, завдяки чому вона зможе слідкувати за переміщенням супутника по небу. Розроблено її було італійською компанією IDS.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine