Китай запустить до Місяця новий супутник-ретранслятор

Уже найближчими роками КНР планує відправити відразу кілька нових місій до Місяця, метою яких стане його південний полюс. Одним з основних технічних викликів, із яким довелося зіткнутися конструкторам, є питання швидкої передачі зібраних даних. Тому вони вирішили побудувати спеціалізований апарат-ретранслятор, що забезпечить надійний зв’язок із Землею.

Зворотній бік Місяця та Земля, сфотографовані апаратом «Чан’е-5Т». Джерело: CNSA, Xinhuanet

Варто зазначити, що Китай уже має досвід реалізації подібного проєкту. У 2018 році Піднебесна успішно відправила до Місяця супутник-ретранслятор «Цюецяо». Він уможливив реалізацію місії «Чан’е-4», що здійснила посадку на зворотному боці нашого природного супутника.

Новий апарат-ретранслятор буде більшим і потужнішим за «Цюецяо». Його маса складе 600 кг, він має бути оснащений 4,2-метровою параболічною антеною. Супутник виведуть на селеноцентричну орбіту з перицентром 300 км, апоцентром 8600 км і нахилом 54,8°. Дата запуску нового ретранслятора поки невідома. Але очевидно, що він має відбутися до старту місії «Чан’е-7», реалізація якої запланована на 2024 рік.

За матеріалами: https://spacenews.com