Виявлено найбільший і найважчий об’єкт у Всесвіті

Міжнародна група вчених під керівництвом астрономів із Тартуської обсерваторії однойменного університету оголосила про відкриття численних надскупчень у Всесвіті, найбільш відоме з яких назвали Einasto Supercluster («Надскупчення Ейнасто») на честь професора Яана Ейнасто, який відзначив своє 95-річчя 23 лютого.

Einasto
Суперкластер Einasto новий претендент у важкій вазі у Всесвіті. Ілюстрація: ut.ee

Надскупчення, подібні до величезних мегаполісів у космосі, є найбільшими та наймасивнішими скупченнями галактик у Всесвіті. Дослідження вчених не лише розширило наше розуміння цих величезних структур, а й пролило світло на таємницю їхнього походження.

У своєму дослідженні науковці встановили, що середня маса суперскупчень перевищує сонячну у 6 млн разів, а їхній середній розмір становить 200 млн світлових років. Для порівняння, ці надскупчення більші за нашу галактику приблизно у 2 тисячі разів.

Надскупчення Ейнасто, яке є наймасивнішим, розташоване на відстані приблизно 3 млрд світлових років від Землі. Уявіть собі одну монету номіналом 10 грн на футбольному полі, що представляє розмір Чумацького Шляху, то в такому разі довжина поля символізує величезні простори надскупчення. Також уявіть собі, що м’ячик для гольфу — це Сонце, тоді маса надскупчення буде прирівняна до маси гори Еверест.

У світлі цих велетенських розмірів можна уявити, що світловий промінь, який починає свій шлях на одному кінці надскупчення Ейнасто, займе 360 млн років, щоб досягти його іншого кінця. Значний внесок професора Яана Ейнасто у дослідження надскупчень виправдовує назву цього відкриття на його честь.

Крім того, дослідники показали, що галактики в надскупченнях розширюються повільніше, ніж загалом по Всесвіту. Це пояснюється гравітаційним тяжінням надскупчення, яке протидіє загальному розширенню, але воно все ще недостатньо велике в масштабах космосу, щоб утримати галактики разом.

Астрономи також виявили кореляцію між щільністю та розміром суперкластерів, підтверджуючи зворотну квадратичну залежність. Це дослідження відзначає важливість міжнародної співпраці в науці, представленої вченими з Естонії, Індії, Японії, Іспанії та Фінляндії.

Раніше ми повідомляли про те, як VLT виявив гігантське протонадскупчення галактик.

За матеріалами sciencetimes.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine