На Європі сніг може «падати» знизу вгору

В океанічній воді може утворюватися лід, схожий на сніг, який підіймається вгору. Вчені, які його вивчають, говорять, що те ж саме може відбуватися на супутнику Юпітера Європі. Там це може зробити крижану кору значно чистішою.

Підводний сніг. Джерело: Helen Glazer

Крижаний світ догори дриґом

З крижаної кори Європи вниз можуть рости цілі гори. А сніг у її океані здатний «падати» знизу вгору, створюючи химерний світ, у якому все ніби догори дриґом. Про це повідомили вчені з Інституту геофізики Техаського університету, які вивчають утворення екзотичних видів льоду на Землі.

Їхню увагу привернули явища, які спостерігаються під шельфовими льодовиками на Землі. Там в умовах переохолодженої води утворюються два екзотичних види криги. Перший із них ніби налипає знизу на поверхню льодовика, формуючи на ній своєрідні гори, що ростуть догори дриґом.

Другий вид утворюється безпосередньо у товщі води. За своєю структурою він нагадує сніг і складається з води, у якій практично відсутня сіль. Оскільки прісна вода значно легша за солону, то сила Архімеда починає виштовхувати ці частинки, й виникає ситуація, коли під водою ніби падає сніг, але знизу вгору.

Сніг на Європі

Вченим уже відомо, що тиск в океані, який ховається під крижаною корою супутника Юпітера Європи, приблизно такий самий, як під шельфовими льодовиками на Землі. Але наскільки солоним є її океан, лишається невідомим.

Останні дослідження показують, що кригу Європи можуть пронизувати порожнини, які забезпечують її глибини киснем. Це значно підвищує ймовірність існування на цьому супутнику життя. Але якщо солоність океану та криги виявиться занадто високою, то це вже не матиме значення.

Поки що крижані гори, на які знизу вгору «падає» сніг, лишаються теорією. Підтвердити чи спростувати їхнє існування допоможе апарат Europa Clipper. Він буде оснащений радаром, який зазирне у глибини крижаного щита.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine