На яких планетах інопланетяни могли б розвивати промисловість

Науковці зацікавилися питанням, чи на будь-якій планеті може виникнути розвинута цивілізація. Вони звернули увагу на те, що на Землі розвиток промисловості був би неможливим без опанування вогню. А він горітиме лише за наявності в атмосфері певної кількості кисню.

Промисловість можлива там, де горить вогонь
Промисловість можлива там, де горить вогонь. Джерело: joint-research-centre.ec.europa.eu

Життя та цивілізація

Вчені продовжують розмірковувати над тим, як знайти життя за межами Землі. Недавно вони визначили, що надзвичайно важливою для його розвитку є наявність океанів рідкої води, й навіть зрозуміли, як визначити їхню присутність на великій відстані. А цього разу колектив дослідників із різних європейських країн узявся за проблему знаходження цивілізації.

Адже наявність позаземного життя ще не означає, що десь там бігають зелені чоловічки, готові нас привітати. На Землі організми існували впродовж мільйонів років, але людська цивілізація виникла лише кілька тисяч років тому, а використання машин взагалі триває кілька століть.

Зазвичай технологічно розвинуте життя пропонують шукати не за допомогою біомаркерів, тобто характерних хімічних речовин, а через техносигнатури, переважно у вигляді радіосигналів.

Промисловість та кисень

У новому дослідженні вчені вказали на те, що далеко не на будь-якій планеті можливий розвиток технологічної цивілізації, схожої на земну. Життя саме по собі справді не дуже вибагливе до вмісту кисню в атмосфері. До певної межі одноклітинні організми взагалі можуть розвиватися без нього, якщо є рідка вода.

Та й багатоклітинне життя цілком може існувати за вмісту кисню, значно меншого, ніж звичний нам 21 відсоток. Але як тільки істота стає достатньо розвинутою для того, аби займатися промисловістю, вона стикається з необхідністю використання вогню. Плавлення металів, виробництво цементу, випікання хліба — все це потребує хімічного процесу горіння.

А вогонь за вмісту кисню в атмосфері нижче 18 відсотків не горить. Це означає, що насправді значна частина планет, які могли б підтримувати життя і навіть дозволяють йому набути чогось подібного до розуму, мають умови для розвитку технологій.

Звичайно, питання щодо того, наскільки технологічний розвиток дійсно залежить від використання вогню, все ще лишається дискусійним. Однак висновку дослідників про те, що не варто довіряти сигналам з планет з дуже низьким рівнем кисню.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів