Компанія Blue Origin здійснила дебютний запуск важкої ракети New Glenn. Другий ступінь носія успішно вийшов на орбіту. Перший ступінь був втрачений під час спроби повернення на Землю.
Ракета New Glenn має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — сім метрів. Перший ступінь ракети оснащено сімома двигунами BE-4, які використовують метан як пальне і рідкий кисень як окислювач. Другий ступінь оснащений двома двигунами BE-3U, що працюють на суміші з рідкого водню і кисню.
New Glenn здатна виводити до 45 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту і 13 тонн на геоперехідну. Перший ступінь New Glenn є багаторазовим. Після відокремлення він має здійснювати посадку на баржу в океані, подібно до першого ступеня Falcon 9.
Дата першого польоту New Glenn переносилася кілька разів. У підсумку, її запуск відбувся 16 січня 2025 року. Після відокремлення, перший ступінь розпочав виконання маневру повернення. На жаль, незабаром після початку гальмівного маневру його телеметрія була втрачена. Через деякий час Blue Origin підтвердила, що ступеню не вдалося здійснити посадку на баржу.
Що стосується другого ступеня, то він успішно вийшов на навколоземну орбіту. Корисним навантаженням є прототип супутникової платформи Blue Ring. Вона задумана як універсальний апарат, який зможе вирішувати безліч різних завдань — від орбітального заправника і тягача до ретранслятора даних. Прототип не відокремлюватиметься від другого ступеня New Glenn. Зв’язка проведе в космосі шість годин, після чого буде зведена з орбіти й згорить в атмосфері.
Попри невдачу з поверненням першого ступеня, загалом місію варто оцінювати як значний успіх. New Glenn з першої спроби досягла орбіти, що вдавалося не такій вже й великій кількості носіїв. Це дає Blue Origin надію на те, що їм вдасться кинути виклик ракетам SpaceX.