На Місяці розмістять перший дата-центр

Компанія Lonestar підписала угоду про розміщення на Місяці дата-центру. Його має доставити на місце компанія Intuitive Machines. Це буде тестовий пристрій для перевірки життєздатності самої ідеї.

Місячний датацентр на апараті Intuitive Machines
Місячний дата-центр на апараті Intuitive Machines. Джерело: Lonestar

Intuitive Machines посадить на Місяць дата-центр

19 квітня стартап Lonestar підписав із компанією Intuitive Machines угоду про доставлення на Місяць свого дата-центру. Це буде невелике сховище даних, основна мета якого — перевірка самої ідеї зберігання інформації на супутнику Землі.

Компанія Intuitive Machines є приватним розробником місячних посадкових операторів. Перша їхня автоматична програма IM-1 мала стартувати на ракеті SpaceX ще у 2021 році, однак старт перенесли на 2022 рік. Як тільки цей політ буде успішно здійснений, Lonestar остаточно затвердить умови угоди щодо випробувань систем зберігання та передачі інформації на Місяці. У будь-якому разі ця місія лишається однією з найочікуваніших у 2022 році.

Щодо точних строків здійснення місій IM-1 та IM-2 оператор повідомляє, що це відбудеться скоро. Але всі очікують, що перший дата-центр успішно дістанеться Місяця вже 2023 року в межах другої посадки.

Що обіцяє Lonestar?

Компанія Lonestar повністю профінансувала місії IM-1 та IM-2, залучивши чимало інвесторів. Зараз вони завершують черговий раунд переговорів про вкладання у проєкт грошей. При цьому власне будівництво дата-центру здійснює каліфорнійська компанія Skycorp. Вона спеціалізується на створенні електронних систем для орбіти.

Експериментальний дата-центр матиме вагу 1 кг і буде розрахований на зберігання 16 ТБ даних. Він живитиметься від апарата, на якому буде розташований. Однак надалі компанія розглядає можливість автономного живлення своїх проєктів.

Lonestar хоче стати піонером у створенні місячних дата-центрів і вважає, що готова боротися з тими технологічними викликами, які кидає їй Місяць. Зокрема в компанії впевнені, що надмірне тепло, яке є головною проблемою на Землі, в космосі може стати у пригоді, бо головна проблема там — саме не дати апарату замерзнути.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір