На краю туманності Лагуна (фото)

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення об’єкта далекого космосу. На ньому ми можемо побачити кулясте скупчення NGC 6544.

Кулясте скупчення NGC 6544. Джерело: ESA/Hubble & NASA, W. Lewin, F. R. Ferraro

NGC 6544 розташоване на відстані 8 тисяч світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Стрільця. Воно являє собою групу зір, які настільки тісно пов’язані гравітацією, що обертаються навколо центру Чумацького Шляху як єдиний супутник.

Зображення NGC 6544 було складено зі знімків, зроблених двома інструментами Hubble (камерами ACS та WFC3) під час двох окремих спостережних сесій. Метою першої з них була візуальна ідентифікація, розташованого всередині скупчення, пульсара.

Друга спостережна сесія теж проводилася з метою пошуку видимих аналогів об’єктів, виявлених на інших електромагнітних довжинах хвиль. Тільки замість пульсарів Hubble шукав аналоги слабких рентгенівських джерел. Їхні спостереження можуть допомогти пояснити, як скупчення, на кшталт NGC 6544, змінюються з часом.

Туманність Лагуна. Джерело: ESO/VPHAS+ team

На земному небі NGC 6544 є сусідами з туманністю Лагуна — лабіринтом з пилу та газу, створеним потужними вітрами зір, які нещодавно народилися. Туманність Лагуна величезна навіть за астрономічними масштабами. Її розміри становлять 55 на 20 світлових років. При цьому не варто забувати — сусідство на небі не означає, що об’єкти є сусідами насправді. У реальності туманність Лагуна розташована набагато ближче до Землі, ніж скупчення NGC 6544.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп Hubble шукав чорну діру в центрі іншого кулястого скупчення.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine