Hubble зазнімкував кулясте скупчення Terzan 1

Група супроводу місії Hubble опублікувала, отримане космічним телескопом, нове зображення об’єкта далекого космосу. На ньому ми можемо побачити кулясте скупчення Terzan 1.

Кулясте скупчення Terzan 1 (фото телескопа Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Скупчення Terzan 1 розташоване на відстані 21,8 тисячі світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Скорпіона. Це пов’язана гравітацією група зір, що обертаються навколо галактичного центру, як єдиний супутник.

З усіх відомих на сьогодні кулястих скупчень, Terzan 1 знаходиться на найменшій відстані від ядра Чумацького Шляху. Їх поділяє дистанція у 4200 світлових років. Terzan 1 є також домом для рентгенівського джерела. Воно було відкрите ще на початку 1980-х.

Terzan 1 є «старим знайомим» для Hubble. Раніше телескоп уже знімкував це скупчення. Різниця полягає в тому, що попередній знімок був зроблений за допомогою WFPC2, в той час, як нове зображення було отримане за допомогою камери WFPC3. Вона була встановлена ​​на Hubble під час останньої місії з обслуговування у 2009 році та відрізняється більшою роздільною здатністю та полем зору, ніж її попередниця.

Раніше ми розповідали про те, як телескопи Hubble та James Webb зробили спільний портрет двох галактик.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine