Портрет кулястого скупчення Terzan 2

Представлене зображення було опубліковане фахівцями групи супроводу місії Hubble. Воно демонструє Terzan 2 — кулясте зоряне скупчення, розташоване у напрямку сузір’я Скорпіона.

Кулясте скупчення Terzan 2 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Кулясті скупчення являють собою групи зір, які обертаються навколо галактичного центру в якості супутника та тісно пов’язаних гравітацією. Вони вважаються одними з найдавніших об’єктів у Всесвіті та в основному складаються зі старих світил.

Такі об’єкти характеризуються дуже щільною «упакованістю», при середньому діаметрі в 100 — 200 світлових років кулясті скупчення можуть налічувати десятки, сотні тисяч, а іноді й мільйони світил. Тому, на подібних зображеннях, ми можемо побачити справжній зоряний «розсип».

Знімок Terzan 2 був зроблений за допомогою двох головних інструментів Hubble: камери ACS та WFC3. Конструкція космічної обсерваторії дозволяє проводити спостереження небесних тіл з використанням відразу кількох приладів. Світло, яке збирається основним 2,4-метровим дзеркалом телескопа, передається на вторинне дзеркало, яке потім передає його індивідуальним інструментам за допомогою системи менших за розмірами дзеркал.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував «багаторукавну» галактику.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine