Hubble зазнімкував зоряні скарби

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення. На ньому представлене кулясте скупчення Terzan 9, яке розташоване в сузір’ї Стрільця на відстані всього 2300 світлових років від центру Чумацького Шляху.

Шаровое скопление Terzan 9
Кулясте скупчення Terzan 9. Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

Кулясті скупчення являють собою групи зір, які обертаються навколо галактичного центру як супутник, та тісно пов’язаних гравітацією. Вони вважаються одними з найдавніших об’єктів у Всесвіті та в основному складаються зі старих світил.

Такі об’єкти характеризуються дуже щільною «упакованістю», при середньому діаметрі в 100 – 200 світлових років кулясті скупчення можуть налічувати десятки, сотні тисяч, інколи ж і мільйони світил. Terzan 9 не є винятком із цього правила. Знімок Hubble демонструє безліч зір, які входять до його складу. Їх так багато, що вони нагадують море блискіток або набиту золотом величезну скриню зі скарбами.

Знімок скупчення Terzan 9 був зроблений у рамках дослідження, метою якого було визначення віку кулястих скупчень. Це завдання серйозно ускладнене пиловими хмарами, які заполонюють центр Чумацького Шляху. На щастя, обсерваторія Hubble має можливість фіксувати інфрачервоне випромінювання, яке не поглинається пилом. Завдяки цьому вчені й поклали на телескоп подібне завдання.

Ви також можете почитати про те, як Hubble зробив найбільш детальний інфрачервоний знімок Всесвіту.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine