Мультивсесвіт чи порожнеча: астрофізики сперечаються щодо Холодної Плями 

Астрофізики вважають, що наш Всесвіт, яким ми його знаємо, не один. Існує гіпотеза Мультивсесвіту про паралельні світи. Кожен такий альтернативний Всесвіт має власну версію реальності. Гіпотетично, там відбуваються речі, які не справдились у нашому вимірі. Наприклад, на Марсі розвилась цивілізація або історія нашої Землі там проходить за іншим сценарієм.  

Гіпотеза Мультивсесвіту про паралельні світи може пояснити загадкову порожнечу у космосі
Гіпотеза Мультивсесвіту про паралельні світи може пояснити загадкову порожнечу у космосі

Останній доказ, що підтверджує існування Мультивсесвіту, надійшов від Королівського астрономічного товариства у Великій Британії. Нещодавно вони опублікували дослідження про Холодну Пляму. Це надзвичайно холодна область космосу, виявлена у реліктовому випромінюванні, спричиненому народженням Всесвіту внаслідок Великого вибуху приблизно 13 млрд років тому. 

Холодна Пляма була виявлена 2004 року супутником NASA WMAP і підтверджена 2013-го космічним кораблем Plank ESA. Більшість астрономів та космологів вважають малоймовірним те, що вона утворилася під час створення Всесвіту, оскільки це математично важко пояснити за допомогою гіпотези космологічної інфляції. Нове дослідження має більш приземлене пояснення: ця холодна область є оптичною ілюзією, спричиненою відсутністю сусідніх галактик. 

Анізотропія реліктового випромінювання
Анізотропія реліктового випромінювання за даними супутників WMAP та Planck. Фото: Wikipedia

«Ми не можемо повністю виключити, що Холодна Пляма спричинена малоймовірною флуктуацією, яка пояснюється теорією Великого вибуху. Але є більш екзотичні пояснення. Найцікавішим із них є те, що ця пляма виникла в результаті зіткнення нашого Всесвіту з іншим. Якщо наступний, детальніший аналіз доведе, що це так, тоді Холодна Пляма може бути прийнята як перший доказ існування Мультивсесвіту», — пояснив професор Том Шенкс з Даремського університету. 

Якщо існує Мультивсесвіт, вчені повинні визнати, що кінцева мета фізики — з’ясувати, чому наш космос приймає таку форму та чому певні фундаментальні величини мають такі значення. Наприклад, швидкість світла, маса електрона та сила гравітаційної взаємодії. Однак, якщо Мультивсесвіт справді існує, цей квест може бути приречений на провал. У випадку, якщо кількість паралельних Всесвітів нескінченна, які дещо відрізняються між собою, існуватиме нескінченна кількість відмінних основних принципів фізики. 

Холодна пляма в сузір'ї Ерідана
Холодна Пляма розташована в сузір’ї Ерідана у південній галактичній півкулі. На вставці показана карта мікрохвильової температури цієї ділянки неба, отриманої супутником ESA Planck. Зображена карта розподілу темної матерії, створена командою DES

За іронією долі, один із найпалкіших противників ідеї Мультивсесвіту є одним з її перших засновників. Пол Стейнхардт з Принстонського університету зробив внесок у розвиток інфляції, теорії початку нашого світу. Він також не в змозі пояснити Холодну Пляму, яка може бути доказом існування Мультивсесвіту. Згідно з його припущенням, щойно Всесвіт починає формуватися, це призводить до нескінченного формування паралельних світів. 

Раніше ми повідомляли, як хмара води допомогла дізнатися температуру раннього Всесвіту

За матеріалами Physics Astronomy  

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine 

В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму