Вчені припускають, що на Землю впав метеорит з іншої зоряної системи

Вчений із Гарвардського університету стверджує, що метеорит, який 2014 року упав у море поблизу Нової Гвінеї міг прилетіти до нас з іншої зоряної системи. Про це свідчать дані американського розвідувального супутника.

CNEOS 2014-01-08
Міжзоряний об’єкт міг врізатися в Землю. Джерело: Рolishnews.co.uk

Метеорит 2014 року

Гарвардський професор Аві Леб та його аспірант Амір Сірадж стверджують, що метеорит, який 2014 року врізався у Землю поблизу Нової Гвінеї, міг походити з-за меж Сонячної системи. Такий висновок вони зробили, проаналізувавши дані астрономічних каталогів.

Вважається, що об’єкт CNEOS 2014-01-08 мав діаметр приблизно 50 см. І дані дослідників свідчать, що до входження в атмосферу Землі його швидкість була завеликою для того, аби Сонце могло втримати його на своїй орбіті.

Однак більшість вчених не поділяють ентузіазму Леба. Річ у тім, що основні оцінки траєкторії CNEOS 2014-01-08 отримані від американського військового супутника. Точність здійснюваних ним вимірювань є військовою таємницею. Тож ніхто не може з упевненістю сказати, чи правильною є оцінка швидкості. А це ставить під сумнів міжзоряне походження об’єкта.

Третій відомий міжзоряний об’єкт?

На сьогодні вчені визнають міжзоряну природу тільки двох об’єктів, що пролітали крізь Сонячну систему: комети Борисова та астероїда Оумуамуа. Якщо CNEOS 2014-01-08 дійсно прилетів до нас із глибин космосу, то це буде означати, що він стане третім у цьому списку.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Навіть більше, рештки цього астероїда можуть виявитися першими зразками речовини, що не належить нашій Сонячній системі, які потраплять до рук науковців. Проблема лиш у тім, що через невеликий розмір більша частина CNEOS 2014-01-08 випарувалася під час польоту крізь атмосферу. А ті шматки, що досягли поверхні, лежать на дні моря.

Але вчені налаштовані оптимістично. Зона, у якій варто шукати уламки CNEOS 2014-01-08, визначена як квадрат 10 х 10 км. Тож її дно не так важко буде дослідити за допомогою трала. Також рештки метеорита мають бути магнітними, що значно полегшить роботу.

Сумніви та підтвердження

Сумніви у походженні CNEOS 2014-01-08 викликає ексцентричність самого Аві Леба. Він уже висловлював припущення, що цей об’єкт є не просто міжзоряним метеоритом, а був створений позаземною цивілізацією. Те ж саме він говорить і про комету Борисова та Оумуамуа. І все це поваги йому в міжнародній спільноті не додає.

Але несподівано на бік дослідника стало Космічне командування Сполучених Штатів. У квітні 2022 року воно опублікувало документ, у якому підтвердило, що супутник мав достатню точність і CNEOS 2014-01-08 дійсно є міжзоряним об’єктом.

За матеріалами www.sciencealert.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів