Місячну місію Artemis 2 продовжують готувати до старту

Попри чутки про можливе скасування місячної програми Artemis, у NASA продовжують її реалізовувати. Підготовка до другого польоту в її межах іде на повну. Окрім фахівців самої космічної агенції, у ній беруть участь інженери з Lockheed Martin та Northop Grumman.

Космічний корабель Orion
Космічний корабель Orion. Джерело: spacenews.com

Підготовка до запуску Artemis-2

Місія Artemis-2 має відбутися, попри всі політичні перипетії й організаційні труднощі. Принаймні так говорять усі офіційні особи NASA. Інженери космічної агенції продовжують технічні роботи, аби старт відбувся згідно з планом.

Статися це має не пізніше квітня 2026 року. Четверо астронавтів на борту космічного корабля Orion мають облетіти навколо нашого супутника і повернутися на Землю. Це буде остання сходинка перед відвідуванням самого Місяця. Триватиме політ 10 діб.

Щоправда, навколо того, чи буде він реалізований, останнім часом ходить багато чуток. Адміністрація Трампа говорить про Artemis дуже мало, а Ілон Маск взагалі закликає відмовитися від програми. І все це — на тлі наявних технічних проблем.

Підготовка до старту

Та, попри це, фахівці NASA вважають, що найкраще, що можна зробити зараз, — це продовжити підготовку до старту. Бо тільки так можна не дозволити Китаю опинитися на Місяці раніше. Тому підготовка триває.

З усім цим також згодні представники компаній Lockheed Martin та Northop Grumman, які є головними підрядниками проєкту і відповідають як за ракету SLS, так і за космічний корабель Orion. За їхніми словами, під час місії Artemis-1 2022 року зібрали чимало цінних даних і виявили чимало проблем.

Отже, ось уже понад два роки інженери вносять зміни у конструкцію ракети та корабля або знаходять інші способи подолання проблем. Зокрема, нещодавно вирішили продовжувати використовувати тепловий щит Orion, як є, і тільки скоректувати завершальний етап польоту.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю в день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди
Журнал та події: Universe Space Tech запускає підписку на спільноту
Повільне обертання Всесвіту може пояснити напруження Габбла
Axiom Space запустить два датацентри на орбіту вже цього року
Juno проти Юпітера: радіація газового гіганта ледь не зірвала місію