Місячна станція стала на крок ближче до запуску

Інженери компанії Thales Alenia Space завершили зварювання корпусу житлового модуля HALO (Habitation and Logistics Outpost). Найближчим часом він пройде серію стрес-тестів, після чого буде переправлений у США.

Корпус модуля HALO. Джерело: Thales Alenia Space

HALO є першим житловим модулем проєктованої навколомісячної станції Gateway. Вона стане домівкою для астронавтів місій Artemis, які готуються до висадки на Місяць, і місцем проведення наукових експериментів. Станція буде розміщена на майже прямолінійній гало-орбіті навколо точки Лагранжа L2 системи Земля — Місяць.

Контракт на створення HALO розділили франко-італійська компанія Thales Alenia Space та американська Northrop Grumman. Перша взяла на себе створення корпусу модуля, друга відповідатиме за його оснащення та подальше управління.

Нещодавно Thales Alenia Space відзвітувала про завершення зварювальних робіт. Найближчим часом HALO пройде серію стрес-тестів, які мають засвідчити його безпеку. Після цього модуль буде переправлений на підприємство Northrop Grumman для дооснащення.

Наразі запуск HALO запланований на кінець 2025 року. Він вирушить у космос у зв’язці з електродвигунним модулем PPE, створенням якого займається компанія Maxar. Модулям знадобиться приблизно рік, щоб вийти на цільову орбіту навколо Місяця. Очікується, що станція прийме свій перший екіпаж у 2028 році. Ним стануть учасники експедиції Artemis IV.

Раніше ми розповідали про те, як астронавти вперше спробували вдягнути скафандри в тісному посадковому модулі місії Artemis III.

За матеріалами NASA

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео