Дім для місячних астронавтів потрапив на фото

NASA опублікувала знімок, що демонструє корпус модуля HALO (Habitation and Logistics Outpost). Він є одним із ключових компонентів космічної станції Gateway.

Серце станції Gateway

Станція Gateway стане домом для астронавтів місій Artemis, які готуються до висадки на Місяць, і місцем проведення наукових експериментів. Вона буде розміщена на майже прямолінійній гало-орбіті навколо точки Лагранжа L2 системи Земля — Місяць.

Корпус модуля HALO. Джерело: Northrop Grumman/Thales Alenia Space

Серцем нової станції стане зв’язка з електродвигунного модуля PPE та житлового модуля HALO. Створенням PPE займається Maxar, контракт на створення HALO розділили франко-італійська компанія Thales Alenia Space та американська Northrop Grumman. Перша взяла на себе створення корпусу модуля, друга відповідатиме за його оснащення й подальше управління.

Наразі фахівці Thales Alenia Space вже завершили зварювальні роботи. Найближчим часом HALO пройде серію стрес-тестів, після чого його переправлять у США для дообладнання.

Перші мешканці місячного дому

Наразі запуск HALO та PPE заплановано на кінець 2025 року. Вони вирушать у космос у складі єдиної зв’язки, для місії буде залучена ракета Falcon Heavy. Модулям знадобиться приблизно рік, щоб вийти на цільову орбіту.

Станція Gateway в уявленні художника. Джерело: NASA

Після проведення всіх необхідних перевірок, до Gateway буде запущено корабель постачання Dragon XL, а потім до неї пристикується Lunar Starship. Після цього станція прийме перших відвідувачів у складі експедиції Artemis IV. Для цієї місії буде використана більш потужна модифікація ракети SLS (SLS Block 1B). Вона дасть змогу відправити до Місяця не тільки корабель Orion, а й житловий модуль Lunar I-Hab, створенням якого займаються ESA та JAXA.

Екіпаж Aremis IV пристикує модуль до станції і виконає перевірки обладнання. Після цього два астронавти перейдуть на борт Lunar Starship і здійснять висадку на південний полюс Місяця, де проведуть шість днів. Два інших астронавти залишаться на борту Gateway і займатимуться науковими дослідженнями.

План експедиції Artemis IV. Джерело: NASA

Після виконання запланованої програми, Lunar Starship здійснить зліт з місячної поверхні та знову зістикується з Gateway. Астронавти перевантажать зібрані зразки в Orion, підготують станцію для проживання наступної експедиції, а потім повернуться на Землю. Наразі реалізація місії Artemis IV запланована на другу половину 2028 року.

Раніше ми розповідали, що ОАЕ погодилися побудувати шлюзовий модуль для Gateway.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine